Statystyki meczu Piast - Wisła K.

26
lut

W meczu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na swoim boisku z Wisłą Kraków 0-0. W spotkaniu rozegranym przy Okrzei 20 nie padły bramki, ale okazji do zdobycia gola nie brakowało.

W niedzielnym starciu dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze gości, którzy przewagę w tym elemencie mieli niemal przez pełne 90 minut. Posiadanie piłki przełożyło się na stworzone ataki oraz liczbę podań, ale nie miało odzwierciedlenia w strzałach. Częściej na bramkę uderzali bowiem Niebiesko-Czerwoni.

Podopieczni Waldemara Fornalika oddali dziewięć strzałów. Trzy razy na bramkę Michała Buchalika uderzał Tom Hateley. Jeden strzał mniej zanotowali Karol Angielski i Mateusz Szczepaniak, a po razie uderzali Michal Papadopulos oraz Uros Korun. Najbliżej pokonania bramkarza Białej Gwiazdy był ten ostatni, który w 73. minucie z powietrza próbował trafić do siatki, ale golkiper fantastyczną obroną uchronił Białą Gwiazdę przed stratą gola.

Patrząc na statystyki indywidualne można wyróżnić m.in. Jakuba Czerwińskiego. Obrońca Piasta rozegrał dobry mecz, w którym zanotował 73% dokładności podań, 75% wygranych pojedynków i 75% udanych odbiorów.

W niedzielnym meczu Czerwiński odpowiadał za krycie Carlitosa Lopeza. Najlepszy strzelec Wisły Kraków nie miał łatwego życia, ponieważ obrońca Piasta radził sobie bardzo dobrze. 26-latek wygrał z Hiszpanem sześć pojedynków, a tylko dwa przegrał.