Pierwszy gol Parzyszka - statystyki #WPŁPIA

29

W sobotnim spotkaniu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Wisłą Płock 1-1. Zobaczcie, jak ten mecz wyglądał z perspektywy statystyk.

W posiadaniu piłki częściej utrzymywali się gospodarze. Nafciarze długo rozgrywali futbolówkę i pod bramkę Niebiesko-Czerwonych próbowali przedostać się atakiem pozycyjnym. Podopieczni Waldemara Fornalika dobrze bronili i nie dopuszczali rywali do groźnych sytuacji, a sami stwarzali zagrożenie po kontratakach.

Gliwiczanie oddali w tym meczu 14 strzałów, czyli o pięć więcej od zawodników Wisły. Najwięcej razy bramkarza płocczan próbował zaskoczyć Piotr Parzyszek (4). Trzy jego próby trafiły w światło bramki, a jedna okazała się skuteczna.

Napastnik Piasta wygrał 14 pojedynków ze swoimi rywalami. 25-latek najczęściej rywalizował z Adamem Dźwigałą, z którym całkiem dobrze sobie poradził. Nieco gorzej wypadł w starciach z Alanem Urygą.

W pierwszej połowie meczu z Nafciarzami Parzyszek mógł popisać się również asystą. W 17. minucie dograł do Mateusza Maka, który wyszedł sam na sam z Thomasem Dahne, ale nie zdołał go pokonać.

Piotr Parzyszek zapisał na swoim koncie także cztery nabyte piłki, trzy przejęcia oraz dwa odbiory. 25-letni napastnik rozegrał w Płocku 72 minuty. W tym czasie przebiegł łącznie 8,60 km. Wykonał dziesięć sprintów, a także 50 szybkich biegów. Jego najwyższa prędkość wyniosła 28,98 km/h.

Dobra gra i strzelony gol przełożyły się na Instat Index. Jego wskaźnik wszystkich boiskowych działań był najwyższy i wyniósł 317.

Liczby #WPŁPIA:

1 - Bramka z 61. minuty była pierwszym trafieniem Piotra Parzyszka w Lotto Ekstraklasie. Spotkanie z Wisłą Płock było dla 25-latka debiutanckim występem w wyjściowym składzie podczas ligowego meczu.

11 - Tyle pojedynków w powietrzu wygrał Piotr Parzyszek.

12 - Najwięcej nabytych piłek po stronie Piasta Gliwice zanotował Aleksandar Sedlar. O jedną więcej miał na swoim koncie Adam Dźwigała (13).

16 - Mikkel Kirkeskov wygrał 16 pojedynków ze swoimi rywalami. Najwięcej spośród wszystkich zawodników na boisku.

18 - Najwięcej sprintów podczas sobotniego meczu wykonał Mateusz Mak. O sześć więcej niż Ricardinho (12).

33,58 - Najszybszym zawodnikiem spotkania był Mateusz Mak, który podczas jednego ze sprintów osiągnął prędkość 33,59 km/h.