Zwycięstwo w sparingu z Ruchem Chorzów

08

Niebiesko-Czerwoni rozegrali sparing z Ruchem Chorzów podczas przerwy w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy spowodowanej meczami reprezentacji narodowych. Podopieczni Aleksandara Vukovicia pewnie pokonali zespół z Chorzowa 3-0 (2-0).

Spotkanie w skrócie:

Już od początku spotkania to zawodnicy Piasta Gliwice przeważali i szukali sytuacji do zdobycia bramki. W szóstej minucie piłkę na skrzydle przyjął Damian Kądzior i odegrał ją do nieco niżej ustawionego Toma Hateleya. Angielski pomocnik wrzucił piłkę w pole karne, a tam świetnie odnalazł się na długim słupku Miłosz Szczepański, który zamknął całą akcję i skierował futbolówkę do siatki. W 37. minucie Damian Kądzior oddał strzał z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała nieco ponad bramką. Dwie minuty później skrzydłowy Piasta wpadł w pole karne i po zejściu na lewą nogę został trafiony przez jednego z obrońców Ruchu. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla Niebiesko-Czerwonych. Do piłki podszedł Tom Hateley, który pewnym strzałem w lewy róg pokonał bramkarza Ruchu Chorzów. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Piasta.

Druga część meczu rozpoczęła się od kolejnego mocnego uderzenia. Fatalny błąd w defensywie popełnił pomocnik Ruchu, który podał piłkę w pole karne pod nogi Miłosza Szczepańskiego. Nowy nabytek Piasta podniósł głowę i posłał idealne podanie do ustawione na skraju pola karnego Tomasa Podstawskiego, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza Ruchu Chorzów. Do końca spotkania utrzymywała się przewaga podopiecznych Aleksandara Vukovicia. W 52. i 69. minucie Karol Szymański był zmuszony do interwencji po strzałach Bartolewskiego i Swędrowskiego, ale piłka ostatecznie nie wylądowała w siatce. Niebiesko-Czerwoni zachowali czyste konto i odnotowali zwycięstwo w meczu kontrolnym z Ruchem Chorzów.

Najważniejsze akcje:

6’: Tom Hateley posłał piłkę w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Miłosz Szczepański, który zamknął całą akcję i skierował piłkę do siatki.

36’ Strzał z rzutu wolnego Damiana Kądziora, ale piłka przelatuje nieco nad poprzeczką.

40’ Skrzydłowy Piasta został sfaulowany w polu karnym. Z jedenastu metrów nie pomylił się Tom Hateley, który podwyższył prowadzenie na 2-0.

52’ Mateusz Bartolewski wpada w pole karne i oddaje kąśliwy strzał przy słupku, ale dobrze interweniował Karol Szymański.

57’ Błędy w rozegraniu Ruchu Chorzów. Piłka trafia pod nogi Miłosza Szczepańskiego, który wystawia ją Tomasowi Podstawskiemu. Portugalski pomocnik bez litości pokonuje bramkarza Niebieskich i podwyższa na 3-0

69’ Strzał z bliska Tomasza Swędrowskiego, ale ponownie na posterunku Karol Szymański