Zoria - Piast 2-2. Remis w ostatnim sparingu

02
lut

W ostatnim tureckim sparingu Piast Gliwice zremisował z Zorią Ługańsk 2-2 (0-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Michal Papadopulos i Jorge Felix.

Spotkanie w skrócie

- Początek meczu był dość wyrównany z lekkim wskazaniem na Zorię Ługańsk. Ukraiński zespół stworzył sobie dwie sytuacje, ale żadnej z nich nie potrafił wykorzystać. Niebiesko-Czerwoni byli dobrze zorganizowani w obronie i nie dopuszczali swoich rywali do zbyt wielu czystych strzałów. Z minuty na minutę podopieczni Waldemara Fornalika zaczęli przejmować inicjatywę i groźniej atakowali. Żadna z akcji gliwiczan nie przyniosła jednak spodziewanego efektu w postaci bramek, ale trzeba zaznaczyć, że dwukrotnie było bardzo blisko.
- Druga połowa również była wyrównana. Obie drużyny nie odpuszczały i stwarzały sobie sytuacje strzeleckie. Gra lekko się zaostrzyła, co poskutkowało kilkoma kartkami po obu stronach. Po przerwie trenerzy Piasta i Zorii przeprowadzili sporo zmian i wymienili całe jedenastki. W ostatnim kwadransie rywalizacji piłka zaczęła wpadać do siatki. Najpierw trafili zawodnicy Zorii, ale gliwiczanie potrafili zareagować i dwukrotnie pokonali bramkarza ukraińskiej drużyny. Na pięć minut przed zakończeniem meczu to do rywala należało ostatnie słowo, którzy wyrównali stan konfrontacji.

Najważniejsze wydarzenia
11' : Mykhailichenko dograł w pole karne do Kabaieva, ale pomocnik Zorii uderzył nad poprzeczką.
20' : Groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego rywali. Po przebitce piłka zmierzała do siatki, ale dobrze interweniował jednak jeden z obrońców Piasta, który wybił ją z linii bramkowej.
29' : Bardzo dobra akcja Piasta! Na lewej stronie znalazł się Mikkel Kirkeskov, który dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Piotra Parzyszka. Napastnik gliwiczan oddał strzał głową, ale bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny.
30' : Kolejne dobre dośrodkowanie Kirkeskova. Duńczyk dograł do Aleksandara Sedlara, ale serbski obrońca uderzył nad poprzeczką.
49' : Dobra wrzutka Mateusza Maka do Michala Papadopulosa, ale piłka po uderzeniu Czecha trafiła w jednego z obrońców i wyleciała na rzut rożny.
58' : Mocne uderzenie Kabaieva ze skraju pola karnego, ale dobrze z tym strzałem poradził sobie Frantisek Plach, który sparował piłkę na poprzeczkę.
68' : Jakub Czerwiński znalazł się wdobrej pozycji po dośrodkowaniu Toma Hateley'a z rzutu wolnego, ale obrońca Piasta nie trafił w światło bramki.
73' : Jakub Szmatuła obronił groźny strzał z rzutu wolnego, ale z dobitką już sobie nie poradził. Piłkę do siatki skierkował Serhii Maiboroda.
79' : Michal Papadopulos nie odpuścił akcji i podążył do końca za piłką. Oddał strzał i pokonał bramkarza rywali doprowadzajac do remisu.
80' : Jorge Felix mocno uderzył z szesnastu metrów i wyprowadził Piasta na prowadzenie. Hiszpan popisał się pięknym strzałem.
85' : Maiboroda znalazł się niepilnowany na linii pola karnego i zdecydował się na mocne uderzenie. Jakub Szmatuła był blisko skutecznej interwencji, ale nie zdołał obronić tego strzału.

Z perspektywy trybun
- Mecz został rozegrany na boisku należącym do Club Grand Aqua Hotel, mieszczącym się w tureckiej miejscowości Side.

Poza obiektywem
- Mecz z Zorią Ługańsk zakończył zgrupowanie Niebiesko-Czerwonych w Antalyi.
- Zoria Ługańsk to aktualnie czwarta drużyna ukraińskiej ekstraklasy i uczestnik poprzedniej edycji Ligi Europy.
- Podczas zgrupowania w Turcji podopieczni Waldemara Fornalika rozegrali łącznie cztery mecze kontrolne. Rywalami Piasta były takie zespoły jak: Qarabag Agdam (1-1), Bohemians (1-1), Botew Płowdiw (0-0) i Zorya Ługańsk (2-2).