Zieliński: Runda finałowa będzie ciekawa

07

- Sytuacja w tabeli się zagmatwała... Runda finałowa będzie bardzo ciekawa - powiedział trener Bruk-Bet Termaliki Nieciecza Jacek Zieliński po zremisowanym meczu z Piastem Gliwice.

W 30. kolejce Lotto Ekstraklasy nicieczanie zremisowali na wyjeździe 1-1. Decydującego gola zdobył Vladislavs Gutkovskis, który wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry. - Mamy mieszane uczucia... Strzeliliśmy bramkę w 90. minucie, więc powinniśmy być szczęśliwi. U nas w szatni nie było jednak radości, bo myśleliśmy o trzech punktach - przyznał opiekun Słoni.

Przez długi czas sytuację na boisku kontrolowali piłkarze Piasta. Po przerwie oddali jednak inicjatywę, ale lepiej zaczęli spisywać się goście. - W drugiej połowie było widać, że gramy o pełną pulę. Zamknęliśmy Piasta na swojej połowie, ale pozostaje kwestia skuteczności - dodał.

Wkońcówce spotkania Bruk-Bet miał stuprocentową sytuację, jednak Jakub Szmatuła popisał się kapitalną interwencją i obronił strzał Romana Gergela. - To ważny punkt z perspektywy mentalnej. Przez cały mecz goniliśmy wynik, strzelamy wyrównującego gola i przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać... Mówi się trudno, ale ktoś powiedział, że jeśli nie potrafisz wygrać, to zremisuj - stwierdził trener Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

Po 30. kolejce Słonie znajdują się na 15. miejscu w ligowej tabeli. Piast jest dwie pozycje wyżej, ale różnica między tymi zespołami wynosi zaledwie jeden punkt. - Sytuacja w tabeli się zagmatwała... Runda finałowa będzie bardzo ciekawa - zakończył Jacek Zieliński.