Zawodnicy Piasta grali w reprezentacjach. Gol Angielskiego

11
Na zgrupowaniach reprezentacji młodzieżowych przebywa czterech zawodników Piasta Gliwice. W niedzielę Karol Angielski strzelił gola w spotkaniu ze Szwajcarią.

Na zgrupowaniu reprezentacji do lat 19 przebywa Piotr Kwaśniewski oraz Patryk Dziczek. Ten drugi zagrał w sobotę w spotkaniu przeciwko Słoweni, który Biało-czerwoni zremisowali 2-2. "Dziku" wszedł na boisko w 82. minucie zmieniając Huberta Adamczyka. W poniedziałek Reprezentacja U-19 ponownie zmierzy się z młodymi Słoweńcami (godz. 15:00 w Zambrowie).

Na mecze Kadry U-20 powołanie otrzymał Karol Angielski. Pomocnik Piasta zagrał w dwóch spotkaniach w ramach Turnieju Czterech Narodów. W środę polscy młodzieżowcy zremisowali we Włoszech z tamtejsza reprezentacją 2-2 (Angielski wszedł na boisko tuż po przerwie), natomiast w niedzielę gliwiczanin strzelił gola w przegranym przez Polaków spotkaniu ze Szwajcarią 2-3. Angielski na boisku przebywał 67 minut.

Z kolei na zgrupowaniu kadry do lat 21 przebywa Radosław Murawski. W czwartkowym spotkaniu, w którym Biało-czerwoni pokonali Izrael U-21 3-1 kapitan Piasta nie zagrał z powodu urazu stawu skokowego. "Muraś" być może jednak wybiegnie na boisko w kolejnym meczu młodzieżowej reprezentacji Polski. Już we wtorek Polacy zmierzą się z reprezentacją Rumunii U-21 w Białymstoku (początek o godzinie 17:00).