Zagłębie - Piast 0-2. Dobry mecz w Lubinie zakończony zwycięstwem!

22
Piłkarze gliwickiego Piasta zaprezentowali dziś bardzo ciekawy futbol, pokonując bez większego problemu Zagłębie Lubin. Pierwszego gola zdobył Łukasz Hanzel, a wynik ustalił Ruben Jurado.

Pierwsza połowa została zdecydowanie zdominowana przez podopiecznych trenera Marcina Brosza. Gospodarze niemalże w ogóle nie stwarzali sobie sytuacji podbramkowych. Zupełnie inaczej wyglądało to w Piaście. Już w dziesiątej minucie Łukasz Hanzel wykorzystał błąd Michała Gliwy, który "wypluł" piłkę przed siebie po niegroźnym strzale. "Hanzi" dobiegł do futbolówki a następnie posłał ją nad bezradnym bramkarzem wprost do siatki.

Kolejna okazja nadarzyła się chwilę później, kiedy Radosław Murawski uderzył piłkę z dystansu. Gliwa "zahaczył" ją jeszcze końcówkami palców i dzięki temu futbolówka zatrzymała się na słupku bramki.

Druga połowa była w wykonaniu gliwiczan równie udana, co pierwsza. Gracze z Okrzei dobrze wiedzieli gdzie się ustawiać, żeby goście nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Co więcej - w sześćdziesiątej pierwszej minucie - podwyższyli korzystny wynik na 2-0. Autorem drugiego trafienia był Ruben Jurado, zdobywając bramkę z ostrego kąta.

W końcówce spotkania sędzia ukarał aż trzech zawodników czerwonymi kartkami (były one w konsekwencji drugiej żółtej). A ukarani zostali - Adam Banaś, Łukasz Hanzel i Krzysztof Król.

Ostatecznie gliwiczanie wygrali w Lubinie, inkasując komplet punktów. To też pozwoliło awansować niebiesko-czerwonym na ósme miejsce w tabeli.

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 0-2 (0-1)
0-1 - Hanzel, 10 min
0-2 - Ruben, 61 min

Zagłębie: Gliwa - Oleksy, Banaś, Guldan, Rymaniak - Cotra, Piątek (68. Woźniak), Jeż, Kwiek - Piech, Abwo (46. Błąd).

Piast: Trela - Zbozień, Horvath, Polak (46. Carles), Król - Izvolt (69. Klepczyński), Matras, Murawski, Hanzel, Podgórski - Ruben (86. Wilczek).

Żółte kartki:Kwiek, Rymaniak, Banaś - Izvolt, Horvath, Król, Hanzel.
Czerwone kartki: Banaś (za dwie żółte) - Hanzel (za dwie żółte), Król (za dwie żółte).