Z Alcoyano na remis

30
sty

Niebiesko-czerwoni nie wzięli rewanżu za ubiegłoroczoną porażkę z Alcoyano, tym razem notując remis 2:2. Pierwsza bramka dla Piasta padła po kwadransie gry, a jej autorem był - obchodzący dzisiaj 28 urodziny - Pavol Cicman. Minutę później było już 2:0, po trafieniu nowego nabytku gliwiczan, Bartosza Szeligi. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. W drugiej odsłonie, odważniej zagrali rywale, chociaż to gliwiczanie wciąż kontrolowali przebieg spotkania.

Antybohaterem dzisiejszych zawodów został arbiter, który podyktował dwie wątpliwe "jedenastki", obie zamienione na bramki przez hiszpański zespół. "Piastunki", mimo kilku dogodnych okazji, nie potrafiły odpowiedzieć trzecim, decydującym trafieniem i musiały w środowe popołudnie zadowolić się wynikiem remisowym. Przez 90 minut została przeprowadzon tylko jedna zmiana - w 35. minucie w miejsce Bzdęgi wszedł Urban.

Całe spotkanie w barwach Piasta rozegrał testowany Bułgar, Jivko Petkov.

Piast Gliwice - CD Alcoyano 2:2 (2:0)

Bramki dla Piasta: Cicman, Szeliga

Piast Gliwice: Szumski - Buryan, Polak, Krzycki, Lazdins, Paweł Lisowski, Wojciech Lisowski, Bzdęga (35' Urban), Szeliga, Jivko Petkov, Cicman.