Występy Niebiesko-Czerwonych w kadrach narodowych

13

Frantisek Plach, Ariel Mosór, Arkadiusz Pyrka oraz wypożyczony z Piasta Gliwice do Zagłębia Sosnowiec, Wojciech Kamiński reprezentowali barwy narodowe podczas październikowych zgrupowań reprezentacji. Przedstawiamy podsumowanie ich emocjonujących zmagań na arenie międzynarodowej.

Przerwa reprezentacyjna dobiegła końca, a rozgrywki ligowe wracają już w najbliższy weekend. To dobry moment na podsumowanie występów Niebiesko-Czerwonych w kadrach narodowych. Na zgrupowania reprezentacji wyjechało czterech piłkarzy Piasta Gliwice: Frantisek Plach, Ariel Mosór, Arkadiusz Pyrka oraz Wojciech Kamiński, który aktualnie jest wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec..

Frantisek Plach ponownie znalazł się w ścisłej kadrze zawodników powołanych przez Stefana Tarkovicia. Nasi południowi sąsiedzi mierzyli się z Rosją (0-1) i Chorwacją (2-2) w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Porażka i remis sprawiły, że Słowacy stracili szansę na awans do baraży. Niestety Plach nie znalazł się w kadrze meczowej w żadnym z tych spotkań. Bramkarz musi czekać na kolejną szansę na debiut w barwach narodowych.

Ariel Mosór wraz z reprezentacją Polski do lat 19 walczył w pierwszej rundzie eliminacji do mistrzostw Europy U-19. Podopiecznych Mariusza Rumaka czekał bardzo intensywny okres, ponieważ w ciągu sześciu dni mieli do rozegrania aż trzy spotkania. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych była Finlandia, która niespodziewanie wygrała 3-1. Po nieudanym początku kolejnym przeciwnikiem byli reprezentanci Malty. Wygrana Polaków 4-0 pozwoliła zrekompensować niefortunną inaugurację eliminacji. W ostatnim, decydującym o awansie meczu nasi kadrowicze zmierzyli się z Ukrainą. Aby myśleć o grze w kolejnej rundzie eliminacji, Polacy musieli wygrać różnicą dwóch bramek. Niestety ta sztuka się nie udała i ostatecznie padł remis 2-2. W każdym z tych spotkań środkowy obrońca Niebiesko-Czerwonych wystąpił w podstawowym składzie z opaską kapitańską na ramieniu.

Arkadiusz Pyrka oraz Wojciech Kamiński wyjechali na zgrupowanie do Woli Chorzelowskiej. Trener reprezentacji Polski do lat 20, Miłosz Stępiński powołał ich na mecze towarzyskie z Niemcami i Norwegią. W pierwszym spotkaniu Biało-Czerwoni zagrali w roli gospodarza z naszymi zachodnimi sąsiadami. Skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych dostał szansę na występ w drugiej połowie. Po jego wejściu z ławki gra ożywiła się i między innymi dzięki jego rajdom na prawym skrzydle młodzieżówka stwarzała więcej zagrożenia pod bramką rywali. Zaliczył kilka udanych dryblingów i dobrych dośrodkowań. Mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem. Po dobrym występie z Niemcami, zawodnik Piasta na Norwegię wyszedł w podstawowym składzie. Biało-Czerwoni błysnęli formą oraz skutecznością i przekonująco wygrali to spotkanie aż 5-1. Swoją cegiełkę do tego zwycięstwa dołożył właśnie Pyrka, który strzelił swojego debiutanckiego gola w kadrze narodowej i zaliczył asystę. Na boisku od 45. minuty pojawił się również Wojciech Kamiński.

(foto: Paula Duda)