Występ Jakuba Świerczoka na EURO 2020

23
cze

Jakub Świerczok zanotował debiutancki występ na UEFA EURO 2020. Napastnik Piasta Gliwice pojawił się na boisku w 61. minucie rywalizacji reprezentacji Polski ze Szwecją. Był to dla niego szósty występ w kadrze narodowej.

Dla Jakuba Świerczoka był to pierwszy mecz na mistrzostwach Europy. Pierwsze dwa spotkania zawodnik Niebiesko-Czerwonych przesiedział na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się dopiero w trzeciej kolejce. 28-latek pojawił się na murawie tuż przy wyniku 1-2. Kilka minut później ucieszył wszystkich kibiców Biało-Czerwonych, trafiając do siatki z bliskiej odległości. Radość nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ sędzia dopatrzył się minimalnego spalonego i nie uznał gola.

Świerczok walczył w ofensywie, próbował stwarzać sytuacje strzeleckie sobie i kolegom z zespołu. W 84. minucie wykazał się świetnym przeglądem pola i posłał długie kluczowe podanie do Przemysława Frankowskiego i zapoczątkował akcję, która zakończyła się bramką na 2-2.

Mimo ambitnej postawy całej drużyny, reprezentacja Polski straciła trzecią bramkę w doliczonym czasie gry i przegrała ostatecznie ze Szwecją 2-3. Porażka oznacza, że podopieczni Paulo Sousy pożegnali się z turniejem, kończąc rywalizację na czwartym miejscu w grupie E.