Wysoka przegrana MESY

28

Drużyna Krzysztofa Szumskiego nie będzie najlepiej wspominać wyjazdu do Białegostoku. Młody Piast uległ we wtorek gospodarzom aż 1:5. Już w pierwszej połowie gliwiczanie stracili trzy bramki i dwóch zawodników - czerwone kartki otrzymali Pieniak i Biczysko. Osłabieni gości nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki i w drugiej odsłonie gracze Młodej Jagiellonii dołożyli kolejne dwa trafienia. Piast odpowiedział jednym golem, zdobytym przez Kościelniaka w 66. minucie. Na uwagę zasługuje fakt, że w meczowej osiemnastce naszych rywali, znalazło się aż dziesięciu zawodników z I drużyny.

Białystok (Stadion Miejski), 27.03.2013r.
Jagiellonia Białystok (ME) - Piast Gliwice (ME) 5:1 (3:0)

1:0 - Łupiński 19`
2:0 - Mackieiwcz 33` (karny)
3:0 - Fidziukiewicz 45`
4:0 - Porębski 51`
5:0 - Mackiewicz 54` (karny)
5:1 - Kościelniak 66`

Jagiellonia Biaystok (ME): Karpieszuk - Hajto, Ukah (46. Hanzel), Porębski, Zawadzki (60. Samluk) - Kupisz (46. Kim), Łupiński, Gajos (46. Kowalski), Mackiewicz - Plizga (46. Bandrowski) - Fidziukiewicz (46. Gajko).

Piast Gliwice (ME): Pieniak - Parfieńczyk, Baron (67. Knot), Paskuda (46. Borowiec), Biczysko, Kacprzyk, Sikora, Żołnowski (32. Kowalik), Kubik (46. Kościelniak), Piewko (46. Maszak), Poznański (46. Jędrzejczyk).

Czerwone kartki: Pieniak (29 min. - za faul), Biczysko (45 min., za dwie żółte).