Wysoka porażka MESY

17
kwi

W zaległym spotkaniu 19. kolejki Młodej Ekstraklasy, zespół gdańskiej Lechii rozgromił podopiecznych Krzysztofa Szumskiego aż 7:1. Jedynego gola dla gliwiczan zdobył w doliczonym czasie pierwszej połowy Krzysztof Biczysko.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak okazałego zwycięstwa. Lechiści po bramkach Pawła Czychowskiego prowadzili 2:0, lecz bramka zdobyta przez zespół gości w doliczonym czasie pierwszej części meczu zapowiadała, że walka o trzy punkty będzie trwać do 90 minuty.

Po przerwie jednak Lechia zagrała koncertowo, znakomicie wykorzystując sytuacje bramkowe. Rozstrzelał się Czychowski, który dorzucił kolejne dwie bramki i asystę. Świetnie w przodzie zaprezentował się także Łukasz Kacprzycki, który dwukrotnie pokonał bramkarza Piasta. „Mały” miał także dwie asysty przy bramkach oraz sytuację, po której trafił w słupek. Siódmą bramkę dorzucił Jakub Kamiński po podaniu Patryka Brzeskiego.

Młoda Ekstraklasa: Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 7:1 (2:1)

Bramki: Czychowski 26', 30', 50', 71', Kamiński 70' Kacprzycki 76', 88' – Biczysko 45+1'
Sędzia: Mariusz Czyżewski (W-MZPN)
Widzów: 35

Lechia Gdańsk: Buchalik (46' Sobczak) – Powszuk, Bąk, Iwanowski (46' Jaroszek), Karwat (46' Oualembo) – Kacprzycki, Zyska, Kostrzewa (62' Żmijewski), Ripoli (62' Kamiński), Frankowski – Czychowski (72' Brzeski).

Piast Gliwice: Freitag – Baron (72' Kubik), Parfieńczyk, Stocki (18' Kochel), Biczysko, Jędrzejczyk, Żołnowski, Sikora, Piewko, Kochan (64' Adamus), Poznański.

Relacja, składy za: lechia.pl