30
sie

Kolejny weekend przyniósł kolejne futbolowe emocje. Niebiesko-Czerwoni walczyli nie tylko w Poznaniu, ale i na innych ekstraklasowych oraz pierwszo – i drugoligowych boiskach. Kto mógł zaliczyć tę kolejkę do udanych?

Kornel Osyra → Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Bruk-Bet zwyciężył w Gdańsku, a Kornel Osyra to jeden z najwyżej ocenianych zawodników Niecieczy za to spotkanie. Miał spory udział w tej wygranej, gdyż praktycznie przez całe spotkanie konsekwentnie hamował ataki Flavio Paixao, a pilnowany przez niego Grzegorz Kuświk został całkowicie zneutralizowany.

Rafał Leszczyński → Podbeskidzie Bielsko Biała
Bielszczanie po tej kolejce zdecydowanie mogą mówić o pechu. Przez praktycznie całe spotkanie przeważali, kreowali sobie kolejne sytuacje, by ostatecznie ulec na wyjeździe Stomilowi Olsztyn 0-1. Za straconego gola nie można jednak winić Leszczyńskiego – przy strzale Arkadiusza Czarneckiego był bez szans.

Mateusz Długołęcki → Znicz Pruszków
Meczem z GKSem Katowice powrócił do wyjściowej jedenastki. Rozegrał całe spotkanie, jednak nie zdołał powstrzymać rywali przed zdobyciem dwóch bramek. W rezultacie Znicz uległ na wyjeździe 0-2, a grający na stoperze Długołęcki nie może uznać tego spotkania do najbardziej udanych.

Cezary Demianiuk → Pogoń Siedlce
Gdy pojawił się na murawie w drugiej połowie spotkania, od razu rozruszał ofensywę Pogoni. Pociągnął swoich partnerów do kolejnych ataków i trzeba przyznać, wywołał trochę chaosu w defensywnych szeregach Olimpii. Koniec końców siedlczanie, tracąc gola w końcówce, ulegli w Grudziądzu 0-1.

Karol Angielski → Olimpia Grudziądz
Po raz kolejny wyszedł w pierwszej jedenastce, jednak tym razem nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Jego walka na połowie rywala nie przynosiła większych efektów, a jego strzały nie potrafiły zaskoczyć Rafała Misztala. Po niespełna godzinie gry zastąpiony przez Oskara Trzepacza.

Daniel Kraska → Olimpia Grudziądz
Wypożyczony z Piasta napastnik nie został wybrany do meczowego składu na mecz z Pogonią Siedlce.

Piotr Kwaśniewski → MKS Kluczbork
Młody zawodnik również na mecz z Sandecją Nowy Sącz nie znalazł się w meczowej osiemnastce.

Jakub Kuzdra → Polonia Bytom
Pomocnik ponownie rozpoczął spotkanie na ławce, ale na murawie pojawił się w 70. minucie zmieniając Sławomira Musiolika. Gdy wchodził na boisko, jego Polonia przegrywała 0-1, jednak spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4. To już druga tak wysoka porażka bytomian z rzędu.