Wypożyczenia: Skuteczny Angielski

13

Po reprezentacyjnej przerwie polska piłka powróciła ze wzmożoną siłą. Drugi wrześniowy weekend przyniósł komplet spotkań LOTTO Ekstraklasy, 1. i 2. ligi. Jak poradzili sobie w nich wypożyczeni z Piasta zawodnicy?

Kornel Osyra → Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Termalica z Osyrą w składzie ma za sobą kolejny udany mecz. Tym razem na własnym boisku pokonali aktualnego mistrza Polski, Legię Warszawa. Wypożyczony z Piasta obrońca rozegrał pełne 90 minut i razem ze swoimi kolegami z defensywy nie pozwolił zdobyć Wojskowym gola z gry.

Rafał Leszczyński → Podbeskidzie Bielsko Biała
Golkiper po raz drugi w tym sezonie cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Taka decyzja Dariusza Dźwigały podyktowana była faktem, że na zapleczu Ekstraklasy przez cały czas trwania meczu na murawie znajdować się musi co najmniej jeden młodzieżowiec. Z początkiem aktualnych rozgrywek jego rolę pełnił Daniel Mikołajewski, który jednak ostatnie tygodnie spędził na zgrupowaniu reprezentacji. Nie zdołał przygotować się w pełni do spotkania ze Zniczem, więc był jedynie rezerwowym. Na boisku musiał więc pojawić się inny młody zawodnik – wybór musiał paść na 19-letniego bramkarza Mateusza Lisa.

Mateusz Długołęcki → Znicz Pruszków
Wypożyczony z Piasta zawodnik spędził pełne 90 minut w meczu z Podbeskidziem. Zagrał na pozycji obrońcy,ale był także aktywny w ofensywie. Oddał kilka strzałów, ale żaden nie przyniósł upragnionego gola. Ostatecznie Znicz uległ bielszczanom 0-1.

Cezary Demianiuk → Pogoń Siedlce
W niedzielę Pogoń odniosła niespodziewane zwycięstwo nad rewelacją aktualnego sezonu, Wigrami Suwałki. Siedlczanie wygrali na wyjeździe 4-1, jednak Demianiuk większość spotkania obserwował z ławki rezerwowych. Na boisko wszedł dopiero w 68. minucie i nie zdołał już wpłynąć na losy meczu.

Karol Angielski → Olimpia Grudziądz
Olimpia przegrała z Górnikiem Zabrze, ale Karol Angielski nie zaliczy tego meczu do najgorszych. 20-latek wyszedł w pierwszym składzie i zdobył jedynego gola dla swojego zespołu. Urodzony w Kielcach napastnik pokonał Grzegorza Kasprzika mocnym strzałem w lewy róg bramki.

Daniel Kraska → Olimpia Grudziądz
Tym razem 22-letni zawodnik nie załapał się do meczowej osiemnastki.

Piotr Kwaśniewski → MKS Kluczbork
19-latek po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się w meczowej osiemnastce. Nie pojawił się na boisku, ale jest już coraz bliżej upragnionego debiutu w lidze w nowych barwach.

Jakub Kuzdra → Polonia Bytom
Spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych, a na murawie pojawił się dopiero na kwadrans przed końcem. Jego Polonia przegrywała już 0-3, ale odkąd wszedł sytuacja w defensywie bytomian znacznie się uspokoiła.