Wypożyczeni: Przełamanie Musiolika i pierwszy gol Budzika

19
maj

We wtorek Niebiesko-Czerwoni wysoko zwyciężyli w derbowym meczu z Ruchem Chorzów, czym przybliżyli się do utrzymania w Lotto Ekstraklasie. Nie próżnowali również zawodnicy wypożyczeni z Piasta. W ciągu tygodnia swoje spotkania rozgrywały drużyny występujące na wszystkich szczeblach polskich rozgrywek.

Kornel Osyra -> Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Tym razem Słoniki musiały poradzić sobie bez swojego podstawowego stopera. Osyra w ostatniej minucie niedzielnego meczu z Legią obejrzał żółtą kartkę, przez co w środę czekała go przymusowa przerwa. Pod jego nieobecność jego zespół zremisował w Szczecinie 1-1.

Rafał Leszczyński -> Podbeskidzie Bielsko Biała
Tej środy bramkarz bielszczan nie będzie wspominał korzystnie. W meczu z Pogonią Siedlce aż trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki. W pierwszej połowie nic nie zwiastowało takiego rezultatu – golkiper do przerwy zanotował kilka świetnych interwencji, nie pozwalając rywalom na zagrożenie swojej bramce. Wszystko rozsypało się w drugiej części gry, kiedy to po zagraniu ręką Roberta Gumnego, arbiter podyktował jedenastkę dla rywali. Leszczyńskiemu nie udało się skutecznie interweniować. Podobnie jak chwilę później przy trafieniach Dariusza Zjawińskiego oraz Grzegorza Tomasiewicza.

Piotr Kwaśniewski -> MKS Kluczbork
20-latek rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się w 71. minucie zastępując grającego na skrzydle Dominika Kościelniaka. Gdy Kwaśniewski wbiegł na boisko, jego zespół przegrywał już 1-2. Mimo starań wypożyczonego z Piasta zawodnika, rezultat nie uległ już zmianie.

Mateusz Długołęcki -> Znicz Pruszków
Niespełna 24-latek powrócił po nieco ponad tygodniowej pauzie spowodowanej urazem odniesionym podczas ligowego spotkania. Andrzej Prawda nie chciał jeszcze nadwyrężać zawodnika grą przez całe 90 minut i wpuścił go dopiero po godzinie gry. Gdy wypożyczony z Piasta zawodnik pojawił się na murawie, jego zespół przegrywał już 1-2. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5-2 dla Sandecji. Tym samym piłkarze z Nowego Sącza awansowali do Lotto Ekstraklasy.

Igor Sapała -> GKS Katowice
We wtorek przy prawie 21-tysięcznej widowni katowiczanie stanęli do boju w Zabrzu. Przegrali jednak derbowe spotkanie z Górnikiem 0-1. Sapała grze kolegów przyglądał się jedynie z ławki rezerwowych.

Cezary Demianiuk -> Pogoń Siedlce
Pomocnik wciąż narzeka na uraz barku, w związku z czym nie mógł znaleźć się w meczowej osiemnastce Pogoni na mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jego zespół nieco niespodziewanie pokonał Górali 3-0.

Karol Angielski -> Olimpia Grudziądz
Dla wypożyczonego z Piasta napastnika sezon 2016/2017 zakończył się wraz z meczem z Wigrami Suwałki, podczas którego doznał ciężkiego urazu. Teraz najlepszy strzelec Olimpii powraca do zdrowia, by w przyszłym sezonie ponownie naprzykrzać się bramkarzom rywali.

Jakub Kuzdra -> Polonia Bytom
19-latka zabrakło na murawie w środowym spotkaniu Polonii z Kotwicą Kołobrzeg. Bytomianie przegrali na wyjeździe 0-1.

Dominik Budzik -> ROW 1964 Rybnik
W środę Budzik doczekał się swojego pierwszego w tej rundzie trafienia. Wykorzystał błąd bramkarza rywali, który wybił piłkę prosto pod jego nogi. Na tę bramkę niespełna 21-letni zawodnik zapracował przez całe spotkanie. Wciąż pokazywał się w ofensywie, gdzie kreował kolejne ataki ROW-u. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy.

Sebastian Musiolik -> ROW 1964 Rybnik
W środę napastnik powrócił do wyjściowej jedenastki rybniczan po przerwa za kartki. Piotr Piekarczyk - mimo sporej konkurencji w ataku - konsekwentnie stawia na Musiolika. W spotkaniu z Legionovią okazało się to strzałem w dziesiątkę, bowiem to właśnie wypożyczony z Piasta zawodnik rozwiązał worek z bramkami. Strzałem głową wykończył dośrodkowanie Pawła Jaroszewskiego z rzutu rożnego. Tym samym dał impuls drużynie do kolejnych ataków. Spotkanie zakończyło się wygraną ROW-u 5-1. To pierwsze trafienie Musiolika od marca.

Daniel Kraska -> Legionovia Legionowo
Napastnik znalazł się w wyjściowym składzie na mecz z ROW-em Rybnik, lecz murawę opuścił już w przerwie. Bardzo niekorzystny dla legionowian rezultat oraz fakt, że Kraska w tym spotkaniu był trochę niewidoczny, sprawiły że szkoleniowiec zdecydował się szybko zastąpić go Mateuszem Żebrowskim.

Maciej Stanek -> Concordia Knurów
W środę knurowianie rozgrywali zaległe spotkanie z Beskidem 09 Skoczów. Po dwóch zwycięstwach z rzędu tym razem musieli uznać wyższość rywala. Concordia przegrała na wyjeździe 2-5.