Wypożyczeni: Kontuzjowany Barisić podniósł puchar

03
maj

Początek długiego weekendu przyniósł moc emocji w całej piłkarskiej Polsce. Po piątkowym meczu Piasta w sercach piłkarzy oraz kibiców pozostało mnóstwo niedosytu. W jakich nastrojach boisko opuszczali natomiast zawodnicy, którzy aktualnie przebywają na wypożyczeniu?

Kornel Osyra -> Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Stoper tradycyjnie w ligowym meczu pojawił się od pierwszej minuty. W sobotę Termalica zmierzyła się na wyjeździe z gdańską Lechią. Osyra tego spotkania nie może zaliczyć do udanych. Jego zespół uległ lechistom 0-2, a defensor jako pierwszy z podopiecznych Marcina Węglewskiego opuścił murawę. Szkoleniowiec Słoników postanowił zagrać va banque i w miejsce stopera wstawił ofensywniej nastawionego Bartłomieja Babiarza.

Josip Barisić -> Arka Gdynia
Chorwat nadal zmaga się z urazem. Kontuzja wyeliminowała go zarówno z treningów jak i z piątkowego starcia z Piastem Gliwice. Nie wystąpił także we wtorkowym finale Pucharu Polski. Mimo to Stadion Narodowy opuszczał ze złotym medalem na szyi.

Rafał Leszczyński -> Podbeskidzie Bielsko-Biała
To właśnie od golkipera Jan Kocian rozpoczyna ustawianie swojej jedenastki. Nie inaczej było w piątek, kiedy Górale zagrali na własnym boisku z Miedzią Legnica. Bielszczanie ostatecznie zwyciężyli 2-1. Gol dla rywali rzeczywiście padł po prostym błędzie bramkarza, który nie porozumiał się z obrońcami, jednak interwencjami w kolejnych minutach Leszczyński odkupił swoje winy. Świetna obrona strzałów Tomasza Midzierskiego czy Jakuba Vojtusa powstrzymała gości przed wyrównaniem.

Piotr Kwaśniewski -> MKS Kluczbork
Po fantastycznym występie w poprzednim spotkaniu, nikogo nie mógł zdziwić widok Kwaśniewskiego w wyjściowym składzie również na mecz z Wigrami Suwałki. Dalekiego wyjazdu nie można jednak zaliczyć do udanych. Kolejna porażka sprawiła, że utrzymanie zespołu z Kluczborka wydaje się już nierealne. Kwaśniewski spędził na murawie niecałą godzinę.

Mateusz Długołęcki -> Znicz Pruszków
Świetny mecz defensywnego pomocnika jak i całej drużyny pruszkowian. W piątek pokonali na własnym stadionie plasującą się dużo wyżej w ligowej tabeli Stal Mielec 1-0. Długołęcki miał w tym duży udział, bowiem nie raz przecinał podania przeciwników, odczytywał ich zamiary i hamował ataki. W środku pola nie pozwalał im na wiele i dlatego większość z nielicznych akcji mielczan przebiegała skrzydłami.

Igor Sapała -> GKS Katowice
Pomocnik pojawił się w derbowym starciu z GKS-em Tychy na boisku dopiero w samej końcówce. W 82. minucie spotkania zmienił Mateusza Kamińskiego. Gdy wszedł na murawę, jego drużyna prowadziła już 2-0. Ostatecznie katowiczanie zwyciężyli 3-0, a Sapała nie popełnił żadnych błędów.

Cezary Demianiuk -> Pogoń Siedlce
W ten weekend 24-latka nie można było oglądać ani w spotkaniu pierwszej drużyny, ani też w meczu rezerw.

Karol Angielski -> Olimpia Grudziądz
Sobotnim popołudniem grudziądzanie zremisowali na wyjeździe w pobliskim Bytowie 0-0. Napastnik spędził na boisku pełne 90 minut, ale mimo to nie zdołał wpisać na listę strzelców. Wraz z partnerami starał się coś zdziałać w ofensywie, lecz tym razem obrona Bytovii okazała się zbyt mocna.

Jakub Kuzdra -> Polonia Bytom
Niespełna 20-letni zawodnik w meczu z Rozwojem spędził na boisku pełne 90 minut, a jego drużyna zremisowała z rywalem zza miedzy 1-1. Kuzdra rozegrał przyzwoite spotkanie często podłączając się do ofensywy i kreując kontrataki swojego zespołu. Solidną pracę wykonywał również w defensywie, gdzie przecinał akcje rywali.

Dominik Budzik -> ROW 1964 Rybnik
W sobotę rybniczanie udali się do Poznania, gdzie stanęli do boju z tamtejszą Wartą. Po szybko zdobytym przez Pawła Jaroszewskiego golu, do końca utrzymali korzystny dla siebie wynik. 20-latek pojawił się na boisku w drugiej połowie zmieniając strzelca jedynego gola.

Sebastian Musiolik -> ROW 1964 Rybnik
Napastnik standardowo znalazł się wyjściowej jedenastce. Do 86. minuty próbował konsekwentnie ukłuć zespół rywala. Oddał kilka naprawdę obiecujących strzałów na bramkę Warty, sam również kreował sytuacje kolegom. Dobre spotkanie 20-latka, mimo że nie okraszone trafieniem.

Daniel Kraska -> Legionovia Legionowo
W sobotę Legionovia po emocjonującym spotkaniu uległa na wyjeździe w Bełchatowie tamtejszemu GKS-owi 2-3. Daniel Kraska wybiegł na boisko od początku meczu i spędził na nim ponad 75 minut. W tym czasie sporo walczył w środku pola i ofensywie. Tym razem bez efektu w postaci wpisania się do meczowego protokołu.

Filip Szewczyk -> Jarota Jarocin
Pomocnik rozegrał 85 minut w wygranym przez Jarotę 3-1 spotkaniu z Wdą Świecie. Świetny mecz pozwolił drużynie Szewczyka awansować na piątą pozycję w ligowej tabeli.

Maciej Stanek -> Concordia Knurów
Z powodu złych warunków pogodowych wydział Gier Śląskiego ZPN odwołał wszystkie czwartoligowe mecze zaplanowane w dniach 28-30 kwietnia 2017 roku. Wśród nich spotkanie Concordii Knurów.