Wypożyczeni: Kolejny mecz Sapały, powrót Sopla

27
Za nami ostatni weekend, w którym w niższych polskich klasach rozgrywkowych rozgrywano mecze. Sobotnimi oraz niedzielnymi starciami, występujące w nich drużyny, zakończyły długą piłkarską jesień. Sprawdźmy jak w tych spotkaniach poradzili sobie piłkarze wypożyczeni z Piasta do innych zespołów.

Bartosz Waleńcik -> Drutex-Bytovia Bytów
Mimo ciężkiej pracy i walki z czasem, obrońcy nie udało się powrócić do zdrowia oraz formy przed końcem rundy jesiennej. Poza meczową osiemnastką znalazł się również w sobotnim meczu bytowian z Podbeskidziem Bielsko Biała. W rezultacie obrońca na swój oficjalny debiut będzie musiał poczekać najprawdopodobniej do wiosny. We wtorek Drutex-Bytovia rozgrywa jeszcze pucharowe starcie z warszawską Legią, ale i wówczas podopieczni Rafała Wójcika najpewniej będą musieli poradzić sobie bez Waleńcika.

Igor Sapała -> Raków Częstochowa
Po raz trzeci z rzędu pomocnik rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce. 22-latek jest coraz pewniejszym punktem swojego zespołu. W niedzielę na murawie spędził pełne 90 minut, a jego zespół zanotował kolejne zwycięstwo. 3-1 częstochowianie pokonali Puszczę Niepołomice, dzięki czemu zimować będą na najniższym stopniu ligowego podium.

Marcin Ruda -> GKS 1962 Jastrzębie
Marcin Ruda powrócił zarówno do meczowej osiemnastki jak i pierwszego składu drużyny z Jastrzębia. Rozegrał solidne zawody, przyczyniając się tym samym do wygranej GKS-u nad Gryfem Wejherowo. Tym zwycięstwem beniaminek jedynie umocnił się w fotelu lidera drugiej ligi.

Aleksander Sopel -> Gwardia Koszalin
Wypożyczony z Piasta zawodnik po kilku meczach przerwy powrócił do wyjściowego składu. Przez 82 minuty toczył walkę z dużo wyżej notowanym ŁKS-em Łódź. Wraz z kolegami nie zdołał jednak osiągnąć upragnionego zwycięstwa Koszalinianie przegrali z aktualnym wiceliderem 0-1 przez co przerwę zimową spędzą w strefie spadkowej.

Tomasz Okraszewski -> Unia Turza Śląska
19-latek rozegrał 78 minut w zaległym spotkaniu turzan z ostatnią w tabeli Polonią Głubczyce. Tomasz Okraszewski po raz pierwszy od dłuższego czasu znalazł się w pierwszym składzie, ale boiska nie mógł opuszczać zadowolony. Porażka Unii oznacza, że podopieczni Józefa Dankowskiego spędzą kolejne miesiące w strefie spadkowej. Przed nimi bardzo ciężka wiosna.

Kacper Będzieszak -> Elana Toruń
Punktem zdobytym w starciu z Unią Solec Kujawski torunianie udowodnili, że nie przypadkiem od kilku tygodni zasiadają w fotelu lidera. Po raz kolejny nie stracili ani bramki, w czym udział miał także grający na boku obrony Kacper Będzieszak. Wypożyczony z Gliwic piłkarz pojawił się na boisku od początku spotkania.