Wypożyczeni: Kolejna bramka Angielskiego

19
kwi

W świąteczny weekend piłkarze nie próżnowali. Niebiesko-Czerwoni do swojego starcia stanęli w poniedziałek, jednak wiele meczów odbyło się już w sobotę. Jak poradzili sobie w nich wypożyczeni z Piasta zawodnicy?

Kornel Osyra -> Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Poniedziałkowe spotkanie z pewnością było dla stopera wyjątkowe. Jego zespół na własnym stadionie zmierzył się z Piastem Gliwice. Po wyrównanej walce, zwycięsko wyszli z tego starcia gospodarze. Wszystko za sprawą szybko zdobytego gola. Później Słonie mogły skupić się wyłącznie na defensywie. Trzeba przyznać, że nie popełniały w niej wielu błędów. Osyra skutecznie hamował ataki swoich byłych kolegów.

Josip Barisić -> Arka Gdynia
W poniedziałek na trybunach gdańskiej areny pojawiły się tłumy. Derby Trójmiasta elektryzowały kibiców. Napastnik otrzymał szansę, żeby się w niech pokazać po nieco ponad godzinie gry. Razem z partnerami z ofensywy starał się nadrobić dwubramkowe prowadzenie Lechii. Udało się tylko połowicznie - mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Biało-Zielonych.

Rafał Leszczyński -> Podbeskidzie Bielsko Biała
Tradycyjnie to właśnie Leszczyński stał między słupkami w ligowym meczu Podbeskidzia. Po raz drugi z rzędu boisko opuszczał bez straconego gola. Zanotował kilka kluczowych interwencji po strzałach Michała Fidziukiewicza, Wojciecha Łuczaka czy Zarko Udovicicia. Pozwoliło to bielszczanom zdobyć punkt w starciu z Zagłębiem Sosnowiec.

Mateusz Długołęcki -> Znicz Pruszków
Długołęckiego zabrakło w meczowej osiemnastce na sobotni mecz z Wisłą Puławy. Znicz przegrał na własnym terenie 0-3.

Piotr Kwaśniewski -> MKS Kluczbork
Tym razem na murawie pojawił się już po przerwie. Został ustawiony na boku obrony, gdzie nie popełniał większych błędów, jednak nie zdołał też uratować MKS-u przed porażką. Zespół z Kluczborka uległ Olimpii Grudziądz 1-2.

Igor Sapała -> GKS Katowice
Pomocnik po raz kolejny rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie. Jerzy Brzęczek ustawił go w środku pola. Sapała często cofał się pod własną bramkę wspomagając kolegów z obrony, lecz także brał udział w konstruowaniu kolejnych ataków Gieksy. Ściągnięty po pierwszej bramce rywali - ustąpił miejsca bardziej ofensywnie nastawionemu Krzysztofowi Wołkowiczowi. Ostatecznie katowiczanie przegrali 0-2.

Cezary Demianiuk -> Pogoń Siedlce
Zawodnik powrócił już do zdrowia, ale na razie występuje jedynie w zespole rezerw. W sobotę wraz z kolegami zmierzył się w ramach czwartoligowych rozgrywek z Podlasiem Sokołów Podlaski. Demianiuk rozegrał pełne 90 minut. Jego zespół przegrał 0-2.

Karol Angielski -> Olimpia Grudziądz
W sobotę napastnik zdobył już trzynastą bramkę w obecnym sezonie, dzięki czemu w wyścigu o króla strzelców 1. ligi dogonił Petteri Forsella. Doliczając do tego pięć zdobytych w barwach Olimpii asyst, wynik napastnika wygląda naprawdę imponująco. W pierwszej połowie meczu z MKS-em Kluczbork wdarł się w pole karne, wyminął obrońców i uderzył z bliska, nie dając bramkarzowi rywali żadnych szans.

Jakub Kuzdra -> Polonia Bytom
Na boisko wkroczył wraz z początkiem drugiej połowy. Sporą prace wykonywał w środku pola, a jego dośrodkowania w pole karne sprawiały problemy defensorom Radomiaka Radom. Górą z tego starcia wyszli jednak goście, którzy pokonali Polonię 3-0.

Dominik Budzik -> ROW 1964 Rybnik
W Wielką Sobotę rybniczanie przerwali trzymeczową serię porażek i zremisowali na własnym stadionie 1-1 z Polonią Warszawa. Wynik o tyle bolesny, że gospodarze stracili gola grając w przewadze w ostatniej z minut. Budzik ponownie rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce. Na skrzydle rozegrał ponad godzinę. W tym czasie zdołał wykreować kilka naprawdę dobrych sytuacji dla swojego zespołu. Żadnej nie udało się jednak zamienić na bramkę.

Sebastian Musiolik -> ROW 1964 Rybnik
Jego zespół przerwał trwającą trzy mecze serię porażek, jednak humory w święta nie mogły dopisywać. O jednym punkcie zadecydował gol stracony w ostatniej minucie. Wszystko mogłoby się potoczyć inaczej, gdyby ROW w pierwszej połowie wykorzystał jeszcze jedną z wielu sytuacji. Przed kilkoma stanął również Musiolik, jednak napastnikowi brakowało szczęścia. Na murawie spędził prawie 80 minut.

Daniel Kraska -> Legionovia Legionowo
Mimo, że spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych, zdołał wpisać się na listę strzelców. Z uwagi na kontuzję Mateusza Kwiatkowskiego na boisko wybiegł jeszcze przed przerwą. W drugiej połowie wykorzystał natomiast dośrodkowanie z rzutu wolnego i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki, dzięki czemu legionowianie przegrali z Olimpią Elbląg jedynie 3-4.

Kacper Będzieszak -> BKS Stal Bielsko Biała
Przed sobotnim meczem stery w BKS-ie objął nowy szkoleniowiec, jednak Kacper Będzieszak ponownie wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce. Sobotnie spotkanie okazało się szczęśliwym dla jego zespołu - bielszczanie odnotowali drugie w tym roku zwycięstwo. Tym razem z Unią Turza Śląska, w której aktualnie występuje były zawodnik Piasta Marcin Zarychta, Będzieszak rozegrał solidne 90 minut.

Filip Szewczyk -> Jarota Jarocin
Jarota, podobnie jak inne drużyny III ligi grupy II swój mecz rozgrywała już w środę. Jej zawodnicy najchętniej by o nim zapomnieli - Świtowi Skolwin ulegli bowiem aż 0-5. Szewczyk wybiegł na boisko w pierwszym składzie i spędził na nim ponad 80 minut.

Maciej Stanek -> Concordia Knurów
Concordia przegrywała 0-2, ale w drugiej połowie zdobyła cztery bramki w siedem minut i ostatecznie zwyciężyła z Wilkami Wilcza 4-2. Między słupkami gospodarzy przez cały mecz stał Maciej Stanek.