Wypożyczeni: Gole Angielskiego i Kwaśniewskiego

25

W ubiegły weekend zostały rozegrane ważne spotkania, w których udział wzięli wypożyczeni z Piasta zawodnicy. Jak poradzili sobie Niebiesko-Czerwoni występujący w innych klubach?

Kornel Osyra -> Bruk-Bet Termalica Nieciecza
W ekipie Słoni nastały lepsze czasy. Przed tygodniem zwyciężyli z Piastem, a w sobotę zapewnili sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. W bezpośrednim starciu niecieczanie okazali się lepsi od Korony Kielce, dzięki czemu rundę zasadniczą zakończyli na siódmym miejscu. Kornel Osyra - już tradycyjnie - na boisku spędził pełne 90 minut. Jego skuteczna gra w defensywie sprawiła, że kielczanie po raz pierwszy od ośmiu meczów nie zdobyli gola na własnym boisku.

Josip Barisić -> Arka Gdynia
Chorwat nie zagrał w meczu z płocką Wisłą z powodu kontuzji łydki.

Rafał Leszczyński -> Podbeskidzie Bielsko Biała
Ubiegły weekend wypożyczony z Piasta golkiper spędził w Puławach, gdzie jego zespół starł się z tamtejszą Wisłą. Podopieczni Jana Kociana zasłużenie dopisali sobie trzy punkty, dzięki czemu wciąż pozostają w walce o awans do Lotto Ekstraklasy. Trzeba przyznać, że Górale miewali chwilami trochę szczęścia - rywale trafiali w słupki, lub mylili się zaledwie o centymetry. Z innych sytuacji obronną ręką wychodził Leszczyński, dzięki czemu golkiper ponownie opuścił murawę niepokonany.

Piotr Kwaśniewski -> MKS Kluczbork
20-latek rozegrał pełne 90 minut na pozycji pomocnika w zremisowanym przez MKS meczu z Drutex-Bytovią. Sobota było jego dniem. Kwaśniewski nie tylko wykonywał swoje obowiązki pod bramką Kluczborka, lecz swoimi rozegraniami i podaniami próbował rozpoczynać akcje zespołu oraz po pół godzinie gry otworzył wynik spotkania. Bardzo efektownym uderzeniem z dystansu pokonał Gerarda Bieszczada. Było to pierwsze trafienie młodego zawodnika w barwach MKS-u Kluczbork.

Mateusz Długołęcki -> Znicz Pruszków
23-latek powrócił do wyjściowej składu pruszkowian. W piątek rozegrał pełne 90 minut przeciwko Miedzi Legnica. Tego spotkania nie będzie jednak wspominał korzystnie. Mimo ogromnej walki i serca pozostawionego na boisku pruszkowianie przegrali kolejne spotkanie, tym samym stawiając kolejny krok ku spadkowi do 2. ligi. Porażka 0-2 kosztowała stanowisko dotychczasowego szkoleniowca Znicza Dariusza Kubickiego. Jak pod okiem nowego trenera będzie radził sobie Długołęcki zobaczymy już za tydzień.

Igor Sapała -> GKS Katowice
Po serii meczów w wyjściowej jedenastce katowiczan, tym razem pomocnik usiadł na ławce rezerwowych. Niespełna 22-letni zawodnik spędził na niej całe spotkanie. Jego zespół zremisował na wyjeździe ze Stalą Mielec 3-3.

Cezary Demianiuk -> Pogoń Siedlce
24-latek rozegrał naprawdę solidne spotkanie w czwartoligowym meczu rezerw przeciwko Mławiance Mława. Ściągnięty dopiero w doliczonym czasie gry, dawał sporo swojemu zespołowi w ataku. Na listę strzelców się nie wpisał, jednak dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa 3-0.

Karol Angielski -> Olimpia Grudziądz
Napastnik po raz kolejny stał się bohaterem grudziądzan, bowiem w samej końcówce spotkania z Zagłębiem Sosnowiec zdobył bramkę, która uspokoiła grę i zapewniła Olimpii pewne zwycięstwo. Angielski świetnie odnalazł się w polu karnym i z bliska pokonał bramkarza przeciwnika. Przez całe spotkanie natomiast sprawiał rywalom sporo kłopotu, walcząc o piłkę pod ich bramką. Dzięki swojemu trafieniu Angielski został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców I ligi z 14 golami na koncie.

Jakub Kuzdra -> Polonia Bytom
W sobotę ostatnia w tabeli Polonia zmierzyła się na wyjeździe z plasującą się znacznie wyżej w tabeli Puszczą Niepołomice. Lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali bytomian 2-0. Kuzdra mecz rozpoczął w pierwszym składzie, ale po 60 minutach został zmieniony przez Sławomira Musiolika.

Dominik Budzik -> ROW 1964 Rybnik
Pomocnik po raz pierwszy na wiosnę rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Od pierwszej minut na prawym skrzydle zagrał Damian Koleczko, natomiast 20-latek przez pierwszą godzinę gry, obserwował swoich kolegów jedynie z ławki rezerwowych. W 66. minucie zmienił Pawła Jaroszewskiego, by od razu ruszyć do ataku. Rozruszał partnerów z ofensywy, dzięki czemu rybniczanom udało się wyrównać w samej końcówce. Ostatecznie spotkanie z Olimpią Elbląg zakończyło się remisem 1-1.

Sebastian Musiolik -> ROW 1964 Rybnik
Trener ROW-u Piotr Piekarczyk konsekwentnie stawia w ataku właśnie na Musiolika. Napastnik odpłaca mu się kreowaniem kolejnych sytuacji. Dobrze czuje się w polu karnym przeciwnika, dzięki czemu jeszcze przed przerwą zdołał oddać kilka groźnych strzałów. Swoje szanse miał również po przerwie, jednak tym razem nie udało mu się pokonać Wojciecha Daniela, golkipera Olimpii Elbląg. Rosły napastnik został ściągnięty z boiska w 77. minucie gry.

Daniel Kraska -> Legionovia Legionowo
Napastnik ugruntował sobie już swoją pozycję w zespole. W meczu z Wartą Poznań ponownie zagrał od pierwszego gwizdka. Mimo prowadzenia zespół z Mazowsza ostatecznie uległ rywalom, a Kraska tym razem nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Kacper Będzieszak -> BKS Stal Bielsko Biała
W sobotę BKS zaliczył pierwszą porażkę pod wodzą nowego szkoleniowca. Należy dodać, że przegrana była dość pechowa, gdyż decydujący gol padł w jednej z ostatniej z minut. 19-latek tym razem został ustawiony na skrzydle. Wykonał sporą pracę w ofensywie, kreując kolejne sytuacje bielszaczanom. Sam również stanął przed świetną szansą na strzelenie gola, ale niestety trafił w poprzeczkę.

Filip Szewczyk -> Jarota Jarocin
Młody piłkarz mógł opuszczać murawę w wybornym nastroju. Jego zespół podniósł się po zeszłotygodniowej porażce i pokonał na wyjeździe liderującą w tabeli Gwardię Koszalin, a sam Szewczyk zanotował asystę przy kluczowym trafieniu. Warto podkreślić, że Jarota wygrała mecz, w którym to koszalinianie pierwsi wyszli na prowadzenie.

Maciej Stanek -> Concordia Knurów
Concordia zanotowała drugie zwycięstwo z rzędu. Po dobrej grze pokonała na własnym boisku MKS Lędziny 1-0. Maciej Stanek przez pełne 90 minut skutecznie bronił dostępu do bramki swojej drużyny.