Wypożyczeni: Girdvainis zagrał w kadrze Litwy

05

Piłkarze z niższych klas rozgrywkowych nie mieli w ten weekend przerwy od rozgrywek. Z powodu powołań zawodników do narodowych reprezentacji przełożono jednak kilka pierwszoligowych spotkań. Reszta odbyła się zgodnie z planem. Jak poradzili sobie w nich wypożyczeni z Piasta zawodnicy?

Marcin Ruda -> GKS 1962 Jastrzębie

Pozycja pomocnika w środku pola jastrzębian wydaje się być niezagrożona. Dobre wyniki drużyny oraz solidna gra Rudy sprawiają, że szkoleniowiec konsekwentnie na niego stawia. Nie inaczej było w sobotę, kiedy to drugoligowy beniaminek zmierzył się z ŁKS-em Łódź. Zacięte starcie dwóch nowych na tym poziomie rozgrywkowym zespołów zakończyło się remisem.

Aleksander Sopel -> Gwardia Koszalin
Sopel po raz pierwszy znalazł się w meczowej osiemnastce. Całe spotkanie z Garbarnią przesiedział jednak na ławce rezerwowych. Jego zespół doznał kolejnej porażki.

Dominik Czekański -> BKS Stal Bielsko Biała
W ciągu tygodnia dopełniono wszelkie formalności jego półrocznego wypożyczenia, a już w sobotę obrońca zaliczył debiut w nowych barwach. Na boisku pojawił się w 73. minucie i z dobrej strony zaprezentował kibicom. Jego zespół uległ jednak Stali Brzeg 1-2.

Tomasz Okraszewski -> Unia Turza Śląska
Spotkanie w Zielonej Górze Okraszewski rozpoczął w pierwszym składzie. Na murawie spędził ponad godzinę, a jego zespół odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Maciej Szymkowiak -> Stal Brzeg
Pomocnik na dobre zadomowił się już w wyjściowej jedenastce Stali. W starciu z BKS-em Stal Bielsko Biała zagrał ponad 60 minut.

Kacper Będzieszak -> Elana Toruń
Torunianie zremisowali z Polonią Środa Wielkopolska i tym samym przerwali serię zwycięstw. Będzieszak rozegrał pełne 90 minut na boku obrony.

Edvinas Girdvainis -> Tom Tomsk
Szkoleniowiec Tomska nie mógł w ubiegłym tygodniu skorzystać ze swojego podstawowego defensora, bowiem Girdvainis przebywał na zgrupowaniu narodowej reprezentacji. Litwini podobnie, jak Polacy rozegrali w ostatnich dniach dwa spotkania. Żadnego z nich nie mogą jednak zaliczyć do udanych. Podopieczni Edgarasa Jankauskasa przegrali ze Szkocją oraz Słowenią i tym samym piątej porażki w eliminacjach mistrzostw świata. Girdvainis zagrał jedynie w drugim meczu, pojawiając się na boisku w 79. minucie rywalizacji.

Bartosz Waleńcik -> Drutex-Bytovia Bytów
Waleńcik ponownie nie znalazł się w meczowej osiemnastce. Pod jego nieobecność zespół z Bytowa wygrał z Pogonią Siedlce.