Wypożyczeni: Dwie bramki Szymkowiaka

30

Maciej Szymkowiak zdobył dwie bramki w ligowym starciu Stali Brzeg. A jak poradzili sobie inni wypożyczeni z Piasta zawodnicy?

Bartosz Waleńcik -> Drutex-Bytovia Bytów

Obrońca w skutek urazu mięśnia uda traci kolejne mecze. W środę ominęła go możliwość gry w Pucharze Polski przeciwko Legii Warszawa, natomiast kilka dni później nie był wstanie pomóc kolegom w starciu ze Stalą Mielec.

Igor Sapała -> Raków Częstochowa
Również 22-letniego pomocnika nie można było oglądać na boiskach w ten weekend. Znalazł się poza meczową osiemnastką na sobotni mecz częstochowian z Olimpią Grudziądz. Bez Sapały Raków zdołał wygrać 2-1.

Marcin Ruda -> GKS 1962 Jastrzębie
Pomocnik odniósł kontuzję podczas treningów w środku tygodnia przez co nie mógł wystąpić w sobotnim starciu GKS-u z Legionovią Legionowo. To spotkanie przyniosło kolejne zwycięstwo piłkarzom z Jastrzębia, którzy pewnie wygrali 2-0.

Aleksander Sopel -> Gwardia Koszalin
W tę sobotę w Koszalinie rozegrano pierwszy od ponad 23 lat mecz na centralnym poziomie rozgrywkowym. Gwardia powróciła na własny, wyremontowany stadion i od razu zdobyła tutaj komplet punktów. Wygrana 2-0 nad Błękitnymi Stargard przyniosła kibicom wiele radości. Aleksander Sopel pełne 90 minut spędził na ławce rezerwowych.

Dominik Czekański -> BKS Stal Bielsko Biała
Bielszczanie bardzo szybko stracili pierwszego gola, który całkowicie ustawił to spotkanie. W drugiej połowie Ślęza Wrocław podwyższyła swoje prowadzenie i gdy Dominik Czekański w 88. minucie pojawiał się na boisku, nie mógł już wiele zdziałać.

Tomasz Okraszewski -> Unia Turza Śląska
Na ubiegły tydzień zaplanowano dwa ligowe spotkania Unii, lecz z uwagi na warunki pogodowe ostatecznie rozegrano tylko jeden. W środę piłkarze z Turzy Śląskiej zwyciężyli z Zagłębiem II Lubin 4-2. Tomasz Okraszewski nie wybiegł w tym dniu na boisko.

Maciej Szymkowiak -> Stal Brzeg
W sobotę brzeżanie udowodnili, że nie bez przyczyny po 14. kolejkach plasują się w fotelu lidera. Na wyjeździe pokonali 4-1 Falubaz Zielona Góra, a Maciej Szymkowiak stał się bohaterem swojego zespołu, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. To piąte i szóste trafienia Szymkowiaka w obecnych rozgrywkach.

Kacper Będzieszak -> Elana Toruń
Elana wygrała czwarte ligowe spotkanie z rzędu tym razem w derbowym starciu pokonując Wdę Świecie 3-2. Będzieszak rozegrał pełne 90 minut na boku obrony.

Edvinas Girdvainis -> Tom Tomsk
Litwin, który w rosyjskim klubie występował głównie na boku obrony, tym razem został wystawiony na pozycji stopera. Swoją pracę wykonywał solidnie, a Tom nie stracił ani bramki. Żadnej też nie zdobił i niedzielny mecz zakończył się wynikiem 0-0.