Wypożyczeni: Dwa gole Kraski w debiucie

05

Pierwszy weekend marca przyniósł start rundy wiosennej w pierwszej oraz drugiej lidze. Wszyscy wypożyczeni z Piasta zawodnicy pracują już więc na pełnych obrotach. Jak poradzili sobie w miniony weekend?

Kornel Osyra -> Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Osyra spędził cały mecz z Ruchem Chorzów na ławce rezerwowych. To pierwsze spotkanie, w którym obrońca będąc w meczowej osiemnastce nie pojawił się na murawie.

Josip Barisić -> Arka Gdynia
Chorwat, który wystąpił we wtorek w pucharowym starciu z Wigrami Suwałki, w sobotę znalazł się poza kadrą meczową. Został w Gdyni i nie udał się na wyjazd do Krakowa.

Rafał Leszczyński -> Podbeskidzie Bielsko Biała
W ostatnim meczu 21. kolejki pierwszoligowych rozgrywek bielszczanie zmierzyli się na wyjeździe z Wigrami Suwałki. I w drogę powrotną udali się kiepskich nastrojach, ponieważ przegrali 0-2. Leszczyński rozegrał pełne 90 minut, notując kilka solidnych interwencji, jednak dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z własnej siatki.

Piotr Kwaśniewski -> MKS Kluczbork
Ostatni w tabeli MKS przegrał z zajmującą nieco wyższą pozycję Stalą Mielec 0-1. Sytuacja piłkarzy z Kluczborka po tej porażce jest naprawdę trudna. Ani Kwaśniewski ani jego koledzy nie zamierzają się jednak poddawać. Młody obrońca spędził w sobotę na murawie okrągłe 90 minut.

Mateusz Długołęcki -> Znicz Pruszków
W pierwszym meczu w 2017 roku Znicz zremisował z wyżej notowanym Chrobrym Głogów 1-1. Długołęcki obserwował całe spotkanie z ławki.

Igor Sapała -> GKS Katowice
Pomocnik wciąż czeka na oficjalny debiut w nowym zespole. Zmieścił się w meczowej osiemnastce na sobotnie spotkanie, lecz nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Cezary Demianiuk -> Pogoń Siedlce
Z powodu urazu napastnik nie zdołał zagrać w meczu inaugurującym rundę wiosenną. Bez niego Pogoń uległa Sandecji Nowy Sącz aż 0-4.

Karol Angielski -> Olimpia Grudziądz
Szybko zdobyty przez Angielskiego gol praktycznie ustawił spotkanie Olimpii z Miedzią Legnica. Młody napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali i bezwzględnie ją wykorzystał. Nie była to jego jedyna akcja w tym spotkaniu. Starania 20-latka docenili kibice, którzy żegnali go owacjami na stojąco.

Jakub Kuzdra -> Polonia Bytom
19-latek całe spotkanie z Wartą Poznań przesiedział na ławce rezerwowych. Jego zespół przegrał na własnym boisku 1-2.

Dominik Budzik -> ROW 1964 Rybnik
Już w sobotę zaliczył oficjalny debiut w nowych barwach. Trener ROW-u Piotr Piekarczyk wypuścił go do boju już od pierwszej minuty. Budzik zagrał na prawym skrzydle, starał się walczyć w ofensywie i dopóki przebywał na boisku, jego zespół prowadził. W 74. minucie zastąpił go Damian Kołeczko.

Sebastian Musiolik -> ROW 1964 Rybnik
Napastnik uratował remis swojego zespołu w ostatniej minucie. Rybniczanie długo prowadzili po golu zdobytym na samym początku spotkania, lecz w końcówce Błękitnym udało się zdobyć dwa gole. Punkt zdobyty na dalekim wyjeździe podopieczni Piotra Piekarczyka zawdzięczają właśnie Musiolikowi, który na chwilę przed ostatnim gwizdkiem wpakował piłkę do siatki.

Daniel Kraska -> Legionovia Legionowo
Wymarzony debiut pomocnika. Mimo, że miał problemy ze zdrowiem w końcówce sezonu przygotowawczego, trener Legionoviii Mirosław Jabłoński, zdecydował się postawić na niego od pierwszej minuty. Okazało się to strzałem w dziesiątkę - wypożyczony z Piasta zawodnik zdobył przed przerwą dwa gole. Legionovia ostatecznie zwyciężyła 5-1.

Kacper Będzieszak -> BKS Stal Bielsko Biała
Rozgrywki III ligi ruszają dopiero w przyszłym tygodniu, a w tym zawodnicy BKS-u stanęli do próby generalnej. Zdali ją na szóstkę - tyle bowiem goli zdobyli w sparingu z Drzewiarzem Jasienica. Wypożyczony z Piasta obrońca na murawie pojawił się po przerwie.