Wypożyczeni: Dobry mecz Leszczyńskiego

05
cze

Za nami ostatni weekend sezonu w większości klas rozgrywkowych w Polsce. Duża część wypożyczonych z Piasta zawodników udała się już na wakacje. Za parę tygodni będą musieli stawić się w Gliwicach, gdzie zostanie rozstrzygnięta ich przyszłość. Zanim jednak to nastąpi, przyjrzyjmy się jak poradzili sobie w ostatnich spotkaniach?

Kornel Osyra -> Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Obrońca nie znalazł się w meczowej osiemnastce na derby Małopolski. W niedzielę - w cieniu walki o mistrzostwo - Słoniki pokonały na wyjeździe Wisłę Kraków 2-1, dzięki czemu po raz pierwszy w historii zanotowały zwycięstwo w grupie mistrzowskiej. Mimo tego, niecieczanie zajęli ostatnie miejsce w górnej ósemce.

Rafał Leszczyński -> Podbeskidzie Bielsko Biała
Mimo tego, że musieli odrabiać straty, ostatecznie Górale zwyciężyli na koniec sezonu 3-1 z ostatnim w tabeli MKS-em Kluczbork. Leszczyński skutecznymi interwencjami oraz hamowaniem kolejnych ataków gości dołożył do tego swoją cegiełkę.

Piotr Kwaśniewski -> MKS Kluczbork
Młody zawodnik wyszedł na mecz z Podbeskidziem na boku obrony i spędził tam przeszło 70 minut. W tym czasie starał się stawiać czoła głodnym goli rywalom. Robił to całkiem skutecznie, jednak nie zdołał powstrzymać Podbeskidzia przed zdobyciem trzech punktów. Tym samym MKS pożegnał się z ligą porażką.

Mateusz Długołęcki -> Znicz Pruszków
Tym razem niespełna 24-letni zawodnik znalazł się poza meczową kadrą. Bez niego Znicz Pruszków w ostatnim meczu na zapleczu Lotto Ekstraklasy przegrał z Olimpią Grudziądz 0-1. Tym smutnym akcentem na przynajmniej rok pożegnał się z pierwszoligowymi rozgrywkami.

Igor Sapała -> GKS Katowice
Pomocnik spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych, a jego zespół zremisował 1-1 z Bytovią Bytów. Dzięki temu punktowi to bytowianie, a nie Wisła Puławy zagrają w barażach o utrzymanie.

Cezary Demianiuk -> Pogoń Siedlce
Z uwagi na uraz barku 25-latek nie jest w stanie trenować z drużyną. Z tego powodu nie mógł też wystąpić w niedzielnym starciu Pogoni. Do pracy z pełnym obciążeniem powróci już w nowym sezonie.

Karol Angielski -> Olimpia Grudziądz
Dla napastnika sezon skończył się wraz z meczem przeciwko Wigrom Suwałki, podczas którego po starciu z Vaclavem Cverną doznał urazu kości czołowej. Kilka tygodni temu przeszedł operację i powoli wraca do zdrowia.

Jakub Kuzdra -> Polonia Bytom
Zgodnie z przewidywaniami ostatnia w tabeli Polonia Bytom przegrała na wyjeździe z wiceliderem 2. ligi Odrą Opole. W tym spotkaniu wystąpił również Jakub Kuzdra. Zawodnik wystąpił na pozycji defensywnego pomocnika i przez pełne 90 minut starał się odeprzeć ataki rywali.

Dominik Budzik -> ROW 1964 Rybnik
Świetna wiosna i zwycięstwo w Tarnobrzegu sprawiły, że już przed tygodniem podopieczni Piotra Piekarczyka zapewnili sobie utrzymanie. Nic więc dziwnego, że w kończącym sezon starciu szkoleniowiec dał szansę młodym zawodnikom. W pierwszej jedenastce znalazł się również Budzik. Tym razem jednak nietypowo został ustawiony na prawej obronie. Skutecznie wykonywał swoje zadania w defensywie, próbował także zaskoczyć rywali strzałami z dystansu.

Sebastian Musiolik -> ROW 1964 Rybnik
Piotr Piekarczyk w starciu z Radomiakiem Radom postawił również na Musiolika. Napastnik tym razem nie wpisał się na listę strzelców, jednak przez całe 90 minut starał się pracować w ofensywie. Kreował sytuacje dla swoich partnerów, sam również oddawał strzały na bramkę gości. Dobrze zaprezentował się w ostatnim meczu w Rybniku, dzięki czemu gospodarze zremisowali z grającymi w roli faworytów gośćmi 1-1.

Daniel Kraska -> Legionovia Legionowo
Na zakończenie sezonu legionowianie zmierzyli się z Puszczą Niepołomice. Górą z tego starcia wyszli goście, ale piłkarze Legionovii mogą być z siebie po tym sezonie zadowoleni. Uplasowali się w górnej połowie i optymistycznie mogą spoglądać w przyszłość. Daniel Kraska wyszedł w pierwszym składzie. Tym razem nie zagrał jednak na szpicy, a wystąpił w środku pola.

Kacper Będzieszak -> BKS Stal Bielsko Biała
Piłkarze Stali przerwali w sobotę trzymeczową serię bez zwycięstwa. Na wyjeździe pokonali Ślęzę Wrocław. Również Będzieszak miał w tym swój udział. Na boisku spędził bowiem pełne 90 minut. W tym czasie starał się sprawiać defensorom rywali spore kłopoty.

Filip Szewczyk -> Jarota Jarocin
W przedostatnim meczu sezonu Jarota zwyciężyła 2-1 z Pogonią Lębork. Drugą i jak się później okazało zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył właśnie Filip Szewczyk. Wypożyczony  z Piasta zawodnik uderzył z najbliższej odległości po tym jak dostał wysoką piłkę za linię obrony.

Maciej Stanek -> Concordia Knurów
Knurowianie zwyciężyli na wyjeździe w Pszczynie 2-0. Spory udział miał w tym właśnie młody golkiper, który konsekwentnie bronił dostępu do własnej bramki. Dobrze radził sobie w grze na przedpolu, dzięki czemu przez całe 90 minut hamował ataki swoich rywali. Dla Stanka oraz jego kolegów sezon skończy się dopiero za tydzień. W ostatnim meczu aktualnych rozgrywek podejmą pewny już miejsca w barażach KS Decor Bełk.