Wypożyczeni: Czyste konto Leszczyńskiego

11

Zawodnicy wypożyczeni z Piasta mają na swoim koncie kolejne ligowe spotkania. W ten weekend grali m.in. Kornel Osyra, Karol Angielski oraz Rafał Leszczyński. Jak sobie poradzili? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Kornel Osyra -> Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Obrońca tradycyjnie znalazł się w wyjściowym składzie Słoników. Po zmianie szkoleniowca, jego mocna pozycja w drużynie nie uległa zmianie. Pełnego zwrotów akcji starcia z krakowską Wisłą nie będzie wspominał jednak korzystnie. Bruk-Bet prowadził, ale ostatecznie uległ Białej Gwieździe 2-3. To już czwarta porażka Termaliki z rzędu. Mimo dobrej jesieni, zespół Osyry może znaleźć się w grupie spadkowej.

Josip Barisić -> Arka Gdynia
Napastnik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Na murawie znalazł się w bardzo trudnym momencie – zaraz po tym jak jego zespół w ciągu zaledwie dziesięciu minut stracił trzy gole. Szkoleniowiec Arki, Grzegorz Niciński, zdecydował się przemeblować ofensywę i do boju puścił również Josipa Barisicia. Chorwat nie zdołał wpłynąć jednak na losy meczu. To Pogoń nadal była stroną przeważającą i tworzyła sobie kolejne sytuacje, podczas gdy gdynianie walczyli raczej w defensywie.

Rafał Leszczyński-> Podbeskidzie Bielsko Biała
Golkiper po raz pierwszy od jakiegoś czasu opuszczał boisko niepokonany, a jego zespół po raz kolejny dopisał sobie komplet punktów. Dobre występy sprawiają, że Podbeskidzie idzie w górę tabeli, a Rafał Leszczyński ma w tym spory udział. Jego skuteczne interwencje nie tylko hamują rywalom dostęp do bramki, ale również dają całemu zespołowi pewność, która pozwala na przeprowadzenie kolejnych ataków.

Piotr Kwaśniewski -> MKS Kluczbork
Po sobotnim spotkaniu wydaje się, że 1. liga jest już nie do uratowania dla zespołu Tomasza Asenskiego, który tym razem na własnym boisku przegrał z Zagłębiem Sosnowiec. Losy meczu rozstrzygnęły się już przed przerwą, kiedy to gospodarze nie tylko trzykrotnie wyciągali piłkę z siatki, ale też ujrzeli czerwoną kartkę. Konsekwencją tych wydarzeń była szybka zmiana Piotra Kwaśniewskiego. Piłkarz Piasta nie wyszedł już na drugą połowę. Szkoleniowiec wprowadził w jego miejsce zdecydowanie bardziej defensywnie nastawionego Bartosza Brodzińskiego.

Mateusz Długołęcki -> Znicz Pruszków
Obrońca po raz pierwszy od dawna rozegrał całe spotkanie. Mimo, że w środku tygodnia został ściągnięty już w przerwie, ponownie otrzymał szansę od Dariusza Kubickiego i wydaje się, że ją wykorzystał. Znicz - co prawda - przegrał na wyjeździe z Podbeskidziem 0-2, lecz żaden z goli nie padł po błędzie wypożyczonego z Piasta zawodnika. Wręcz przeciwnie - defensor dzielnie hamował kolejne natarcia bielszczan, a trzeba przyznać było ich sporo.

Igor Sapała -> GKS Katowice
W sobotę zaliczył swój debiut w wyjściowej jedenastce katowiczan. Na murawie po raz pierwszy w nowych barwach przebywał pełne 90 minut. W środku pola wykonywał solidną pracę, a jego zespół zgodnie z oczekiwaniami pokonał na wyjeździe Wisłę Puławy 3-0. To kolejny krok GieKSy do awansu na poziom ekstraklasy.

Cezary Demianiuk -> Pogoń Siedlce
Ofensywny zawodnik wciąż odczuwa skutki urazu. Wiosną jeszcze nie wystąpił.

Karol Angielski -> Olimpia Grudziądz
Walczący o tytuł najlepszego strzelca 1. ligi napastnik w sobotę zagrał od pierwszej minuty. Jego Olimpia mierzyła się w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem. Tego wyjazdu nie będzie wspominać jednak dobrze - gospodarze zdobyli dwie bramki w cztery minuty i do końca meczu zdołali utrzymać prowadzenie. Strzały Angielskiego nic nie dały, grudziądzanie byli w tym spotkaniu po prostu słabsi.

Jakub Kuzdra -> Polonia Bytom
Bytomianie po nieco niespodziewanej wygranej z ROW-em Rybnik, w sobotę ulegli na wyjeździe Siarce Tarnobrzeg 0-2. Kuzdra w 48.minucie zmienił Mateusza Słodowego i od razu ruszył do boju. Szybko wspomógł partnerów z tworzeniem kolejnych sytuacji. Wniósł sporo ożywienia do gry, lecz nie zdołał uratować wyniku.

Dominik Budzik -> ROW 1964 Rybnik
Rybniczanie bardzo udanie weszli w rundę wiosenną, ale w ostatnich kolejkach sytuacja drużyny Piotra Piekarczyka nie wygląda już tak różowo. W piątek ulegli walczącej o awans na zaplecze ekstraklasy Odrze Opole aż 0-6.  Wypożyczony z Piasta pomocnik rozegrał nieco ponad godzinę.

Sebastian Musiolik -> ROW 1964 Rybnik
Podobnie jak Dominik Budzik rozpoczął mecz w pierwszym składzie. Na murawie przebywał zaledwie pięć minut dłużej od swego rówieśnika. Opuścił ją w 68.minucie.

Daniel Kraska -> Legionovia Legionowo
Legionovia bezbramkowo zremisowała z Polonią Warszawa. Trzeba pochwalić jednak Daniela Kraskę, który sprawiał bramkarzowi Czarnych Koszul mnóstwo kłopotów. Stworzył sobie kilka świetnych sytuacji, a do zdobycia zwycięskiego gola zabrakło mu jedynie szczęścia.

Kacper Będzieszak -> BKS Stal Bielsko-Biała
W sobotę w Bielsku-Białej działo się sporo. Podbeskidzie ograło Znicza Pruszków, a na znajdującym się nieopodal stadionie Rekordu, odbywały się derby. Zacięte spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Kacper Będzieszak rozegrał pełne 90 minut, prezentując dobrą formę. Wykonywał sporo pracy w ofensywie i okazał się autorem najlepszej akcji gości w pierwszej połowie spotkania.

Maciej Stanek -> Concordia Knurów
Trzecia z rzędu porażka Concordii i chyba najbardziej bolesna. Knurowianie przegrali na wyjeździe z Drzewiarzem Jasienica aż 0-5. Maciej Stanek ponownie rozegrał całe spotkanie.