Wypożyczeni: Czyste konto Leszczyńskiego

08
maj

Za nami kolejny piłkarski weekend, w którym swoje mecze rozegrali wypożyczeni z Piasta zawodnicy. Większość z nich do ligowych starć podeszła w sobotę. Jak sobie w nich poradzili?

Kornel Osyra -> Bruk Bet Termalica Nieciecza
Zgodnie z tradycją 24-latek wystąpił w wyjściowym składzie na ligowe spotkanie Słoników. Niedzielnego starcia z Lechem podopieczni Marcina Węglewskiego najlepiej wspominać nie będą - po słabym spotkaniu ulegli Kolejorzowi 0-3. Osyra starał się angażować w ataki, ostrzelał nawet bramkę przeciwnika po stałych fragmentach gry, lecz jak można wnioskować po ostatecznym wyniku, niewiele to dało.

Josip Barisić -> Arka Gdynia
Napastnik wciąż odczuwa skutki odniesionej na treningu kontuzji, w związku z czym nie mógł znaleźć się w meczowej osiemnastce na poniedziałkowy mecz z Cracovią. Chorwat wciąż nie powrócił do treningów z pełnym obciążeniem.

Rafał Leszczyński -> Podbeskidzie Bielsko Biała
Kolejne zwycięstwo sprawiło, że Górale wciąż mają matematyczne szanse na powrót na boiska ekstraklasy jeszcze w tym roku. Golkiper miał w tym swój duży udział, rozgrywając przeciwko Stali Mielec naprawdę solidne spotkanie. Konsekwentnie bronił dostępu do własnej bramki wyciągając strzały Krzysztofa Drzazgi czy Szymona Sobczaka. Pewność jaką dawał z tyłu pozwoliła na odważne ataki bardziej ofensywnych graczy. Bielszczanie po dobrym spotkaniu zwyciężyli na wyjeździe 1-0.

Piotr Kwaśniewski -> MKS Kluczbork
Urodzony w 1998 roku piłkarz cały mecz z Chrobrym Głogów przesiedział na ławce rezerwowych. Jego MKS po zaciętej walce zwyciężył 3-2.

Mateusz Długołęcki -> Znicz Pruszków
Andrzej Prawda konsekwentnie stawia na wypożyczonego z Piasta zawodnika. W Tychach Długołęcki rozpoczął grę wraz z pierwszym gwizdkiem, jednak już po 40. minutach walki, musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. Wcześniej notował solidną grę w defensywie. Na własnej połowie nie pozwalał rywalom na wiele.

Igor Sapała -> GKS Katowice
Pomocnik rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale dostał swoją szansę na ostatni kwadrans gry. Wzmocnił środek pola, hamując w zalążku ataki siedlczan. Pomógł partnerom utrzymać zdobyte w szóstej minucie prowadzenie i przypilnował skromnego zwycięstwa 1-0, które przybliżyło katowiczan do awansu.

Cezary Demianiuk -> Pogoń Siedlce
Niespełna 25-letni zawodnik w miniony weekend ponownie nie wystąpił ani w meczu pierwszej drużyny Pogoni Siedlce, ani w rezerwach.

Karol Angielski -> Olimpia Grudziądz
Brutalny faul grającego w Wigrach Suwałki Vaclava Cverny w ostatnich minutach zakończył ten mecz dla reprezentanta Polski. Angielski został kopnięty w głowę, przez co doznał pęknięcia kości czołowej. Na noszach zniesiony z boiska, szybko został zabrany do szpitala. Termin jego powrotu do treningów nie jest znany.

Jakub Kuzdra -> Polonia Bytom
Ubiegły weekend bytomianie spędzili na dalekim wyjeździe do Stargardu. Piłkarze Polonii nie przywieźli z niej nawet punktu. Kuzdra biegał po boisku przez całe 90 minut, ale tym razem nie zdołał mocniej zapisać się w pamięci kibiców.

Dominik Budzik -> ROW 1964 Rybnik
Pomocnik ponownie rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. W tym czasie jego zespół rozgrywał bardzo wyrównane spotkanie i po stałym fragmencie gry zdołał wyjść na prowadzenie. Budzik na murawie pojawił się w 70 minucie. Szybko mógł wpisać się na listę strzelców, lecz tym razem lepszy okazał się golkiper rywali. 20-latek sporo pracował w ofensywie i w końcówce sprawiał sporo kłopotu piłkarzom GKS-u.

Sebastian Musiolik -> ROW 1964 Rybnik
Mimo braku goli, napastnik wciąż znajduje uznanie w oczach Piotra Piekarczyka. Nie bez powodu, ponieważ wykonuje solidną pracę zarówno w środku pola jak i na skrzydłach. Stwarza partnerom kolejne sytuacje, sam również szuka szczęścia. W sobotę ponownie mu się nie udało, jednak boisko mógł opuszczać w dobrym nastroju. Jego zespół ponownie zwyciężył 1-0, dzięki czemu oddalił się od strefy spadkowej.

Daniel Kraska -> Legionovia Legionowo
23-latek w meczu z Gryfem Wejherowo wystąpił na szpicy. W sobotę spędził na murawie pełne 90 minut, jednak nie zdołał pokonać golkipera rywali. Rozegrał jednak solidne spotkanie, dzięki czemu dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa legionowian 2-1. Wykonał sporo pracy z przodu, czym ułatwił kolegom drogę do kolejnych bramek.

Kacper Będzieszak -> BKS Stal Bielsko Biała
Po przerwie powrócił do wyjściowego składu bielszczan i pomógł swojemu zespołowi osiągnąć trzecie z rzędu zwycięstwo. Tym razem BKS pokonał 3-0 Lechię Dzierżoniów. 19-latek rozegrał dobre spotkanie. To on wykreował akcję, która zakończyła się podyktowaniem jedenastki na korzyść jego zespołu.

Filip Szewczyk -> Jarota Jarocin
Pomocnik jak zwykle wyszedł na murawę od samego początku i spędził na niej ponad 80 minut. W tym czasie nie raz zagrał przeciwnikom na nerwach. Pod piłką pokazywał się już od premierowego gwizdka. Próbował strzałów z bliska oraz daleka – wciąż starając się zaskoczyć stojącego w bramce KKS-u Kalisz rywala. Bardzo aktywny, pełno było go na boisku. Tym razem na listę strzelców się nie wpisał, ale okazał się jednym z głównych kreatorów gry Jaroty. Jarocinianie ostatecznie jedynie zremisowali na własnym boisku 0-0, jednak wypożyczony z Piasta pomocnik rozegrał naprawdę solidne zawody.

Maciej Stanek -> Concordia Knurów
Po raz pierwszy w rundzie wiosennej młodego golkipera zabrakło w meczowej osiemnastce. A wszystko z powodu lekkiego urazu kolana. Szkoleniowiec postanowił oszczędzić swojego podopiecznego przed meczowym maratonem, który czeka knurowian w najbliższym czasie.