Wypożyczeni: Czyste konto Leszczyńskiego

25
Za nami kolejny weekend, a wraz z nim kolejne starcia na polskich boiskach. Swoje spotkania rozgrywały wszystkie zespoły walczące na murawach w całym kraju. Jak poradzili sobie w nich wypożyczeni z Piasta zawodnicy?

Kornel Osyra → Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Bruk-Bet rozegrał w piątek chyba swój najsłabszy mecz w sezonie. Drużynę z ligowego podium pokonała Wisła Kraków, ostatni zespół tabeli. Kornelowi Osyrze nie można odmówić zaangażowania, ale tym razem nie zdołał pomóc Słonikom w zdobyciu punktów - Biała Gwiazda wygrała 2-0. Do meczowego protokołu 23-latek wpisał się jedynie żółtą kartką, którą otrzymał za dyskusje po bramce Zdenka Ondraska.

Rafał Leszczyński → Podbeskidzie Bielsko Biała
Na stałe zadomowił się w bramce Podbeskidzia. W sobotę wystąpił w niej po raz jedenasty i po raz szósty w aktualnych rozgrywkach zachował czyste konto. Dzielnie stawiał czoła strzałom zawodników Pogoni Siedlce, dzięki czemu mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Mateusz Długołęcki → Znicz Pruszków
23-letni pomocnik spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych. Jego zespół przegrał na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz 1-3 i doznał drugiej porażki z rzędu.

Cezary Demianiuk → Pogoń Siedlce
Po meczu przerwy powrócił do wyjściowej jedenastki Pogoni. Tym razem został ustawiony jako wysunięty napastnik. Nie sprawił jednak wiele kłopotu Rafałowi Leszczyńskiemu - jego strzały okazywały się zbyt lekkie i przewidywalne, aby stanowić zagrożenie dla bramkarza Podbeskidzia. Murawę opuścił w 80. minucie.

Karol Angielski → Olimpia Grudziądz
Najlepszy strzelec drużyny z Grudziądza jest tym, od którego trener Jacek Paszulewicz rozpoczyna ustawianie składu. Na swym koncie ma już siedem trafień. W ten weekend nie dopisał sobie kolejnego, a jego Olimpia uległa na wyjeździe Chojniczance 1-3. 20-letni napastnik sporo walczył na połowie przeciwnika, ale tym razem jego strzały mijały się z bramką.

Daniel Kraska → Olimpia Grudziądz
22-letni piłkarz znalazł się w meczowej osiemnastce, ale tym razem nie podniósł się z ławki.

Piotr Kwaśniewski → MKS Kluczbork
Mecz MKS-u Kluczbork ze Stomilem Olsztyn został odwołany z powodu niesprzyjających warunków pogodowych i złego stanu murawy.

Jakub Kuzdra → Polonia Bytom
To już trzecie z rzędu spotkanie niespełna 19-letniego zawodnika w wyjściowym składzie Polonii. Powoli staje się jednym z filarów swojego zespołu. Bytomianie nieco pechowo zremisowali u siebie z Kotwicą Kołobrzeg, tracąc gola w doliczonym czasie gry. Piłkarz wypożyczony z Piasta dobrze prezentował się zwłaszcza w ofensywie. Jego dogrania w pole karne sprawiały sporo kłopotu gościom.