Wypożyczeni: Barisić zagrał w Pucharze Polski

01

Ostatni weekend w wykonaniu Niebiesko-Czerwonych najlepiej pominąć osłoną milczenia. A jak radzili sobie wypożyczeni z Piasta zawodnicy?

Kornel Osyra -> Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Obrońca Niebiesko-Czerwonych doznał urazu przed samym meczem z Legią Warszawa i w ostatniej chwili wypadł z meczowej osiemnastki. Słoniki zdołały wywieźć z Łazienkowskiej jeden punkt i tym samym przedłużyły swoją serię bez porażki z Wojskowymi w lidze.

Josip Barisić -> Arka Gdynia
Wypożyczony z Piasta napastnik znalazł się poza meczową osiemnastką na piątkowe ligowe spotkanie z Koroną Kielce. Jego zespół zwyciężył u siebie 4-1. Chorwat zagrał natomiast 60. minut w meczu Pucharu Polski, w którym Arka pokonała Wigry Suwałki 3-0.

Rafał Leszczyński -> Podbeskidzie Bielsko-Biała
Na koniec okresu przygotowawczego podopieczni Jana Kociana zmierzyli się z liderem 2. ligi, Rakowem Częstochowa. Leszczyński zagrał w pierwszej połowie i dopóki stał między słupkami, bielszczanie nie stracili nawet gola. Ostatecznie zremisowali tylko 2-2.

Mateusz Długołęcki -> Znicz Pruszków
Znicz zmierzył się z drugoligowym Radomiakiem Radom i zwyciężył 3:0. Hat-trickiem popisał się Adrian Paluchowski, a Mateusz Długołęcki pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie.

Piotr Kwaśniewski -> MKS Kluczbork
Dla ostatniej drużyny 1. ligi sezon zaczął się już w ten weekend. Zawodnicy z Kluczborka w sobotę stanęli do zaległego boju z Miedzią Legnica. Kwaśniewski wybiegł na boisko w pierwszym składzie i spędził na murawie pełne 90 minut. Nie będzie jednak wspominał tego meczu udanie. Jego drużyna przegrała bowiem na wyjeździe 0-2 przez co cel, jakim jest utrzymanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy stał się jeszcze trudniejszy do zrealizowania.

Igor Sapała -> GKS Katowice
Po powrocie ze zgrupowania w tureckim Side, aktualną formę Gieksy sprawdzić miał Chrobry Głogów. Katowiczanie oblali ten egzamin przegrywając ze znajdującymi się niżej w ligowej tabeli rywalami 0-1. Igor Sapała spędził na murawie pełne 90 minut. Głównym zadaniem pomocnika było w tym spotkaniu wsparcie linii defensywy.

Cezary Demianiuk -> Pogoń Siedlce
Za siedlczanami, a w tym Cezarym Demianiukiem pracowita sobota. Owocowała ona nie tylko w prezentację pierwszego zespołu, ale także towarzyski mecz ze Stalą Stalowa Wola. Pogoń po decydującym golu w samej końcówce z podniesioną głową wyszła z tego ostatniego przedsezonowego egzaminu. Wypożyczony z Piasta pomocnik na murawie spędził dosłownie chwilę. Dopiero w 83. minucie zmienił Piotra Mrozińskiego.

Karol Angielski -> Olimpia Grudziądz
W ostatnim przedsezonowym sparingu Olimpia wygrała 2-0 z GKS-em Bełchatów. Karol Angielski spędził na boisku pełne 90 minut, lecz tym razem to nie on bezpośrednio zadecydował o końcowym rezultacie. Obie bramki z rzutów karnych zdobył Marcin Kaczmarek.

Jakub Kuzdra -> Polonia Bytom
W sobotę Polonia rozegrała dwa sparingi - z Sarmacją Będzin oraz Zagłębiem Sosnowiec. Jakub Kuzdra wystąpił w pierwszym z nich, przegranym przez bytomian 0-1.

Dominik Budzik -> ROW 1964 Rybnik
W sobotę rybniczanie stanęli do swojego ostatniego w tym okresie przygotowawczym sparingu. Po raz trzeci tej zimy zmierzyli się z Unią Turza Śląska i po raz drugi przegrali, tym razem 0-2. Dominik Budzik znalazł się w wyjściowym składzie na to spotkanie, by później ustąpić miejsca innym głodnym gry zawodnikom. Zdążył jednak pokazać się z dobrej strony.

Sebastian Musiolik -> ROW 1964 Rybnik
Młody napastnik jak zwykle wybiegł na murawę od pierwszej minuty. Tym razem nie zdołał jednak wpisać się na listę strzelców, a jego drużyna przegrała 0-2. Musiolik miał kilka sytuacji, dobrze współpracował z również wypożyczonym z Piasta Dominikiem Budzikiem. Na jego bramki trzeba będzie jednak poczekać już do inauguracji ligowej wiosny.

Daniel Kraska -> Legionovia Legionowo
Pomocnik miał świetne wejście do nowego zespołu. Gol w nieoficjalnym debiucie oraz trafienia w kolejnych spotkaniach. Sobotni mecz ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki okazał się dla niego jednak bardzo pechowy. Już w 15. minucie Kraska musiał opuścić boisko z powodu urazu. W kontekście nadchodzącego w przyszłym tygodniu początku piłkarskiej wiosny w 2. lidze, nie jest to pozytywna wiadomość.

Kacper Będzieszak -> BKS Stal Bielsko Biała
Dla grającego w 3. lidze BKS-u piłkarska wiosna rozpocznie się dopiero w połowie marca. Piłkarze nie marnują jednak czasu i w sobotę przystąpili do towarzyskiego spotkania z Rozwojem Katowice. Długo prowadzili, lecz ostatecznie zremisowali z wyżej notowanym rywalem. Wypożyczony z Piasta obrońca w 55. minucie zmienił Bartosza Iskrzyckiego.