Wypożyczeni: Barisić w pierwszym składzie

15
lut

W drugi weekend lutego ruszyły rozgrywki Lotto Ekstraklasy. Zarówno Piast, jak i wypożyczeni z niego piłkarze mają za sobą swoje pierwsze mecze w 2017 roku. Do rozpoczęcia wiosny w niższych ligach pozostał natomiast niespełna miesiąc, dlatego też występujący tam zawodnicy mają okazję sprawdzić się jedynie w towarzyskich starciach.

Kornel Osyra -> Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Bruk-Bet dosyć niefortunnie rozpoczął rundę wiosenną - od porażki 0:3 z Lechem Poznań. Ani jeden z goli nie padł jednak z gry, a wszystkie to efekt rzutów karnych. Pierwszy z nich to konsekwencja faulu Kornela Osyry na Dawidzie Kownackim. W kolejnych minutach stoper okazał się już znacznie uważniejszy i nie popełniał poważniejszych błędów.

Josip Barisić -> Arka Gdynia
Napastnik wybiegł na boisko przeciwko warszawskiej Legii wraz z pierwszym gwizdkiem i spędził na nim całe 90 minut. Już na początku spotkania zagroził bramce Arkadiusza Malarza, jednak zabrakło centymetrów. Chorwat pokazywał się z dobrej strony, nie raz dochodząc do sytuacji. Gdy zaszła taka potrzeba, nie wahał się cofnąć również do defensywy.

Rafał Leszczyński -> Podbeskidzie Bielsko-Biała
Bramkarz wraz z zespołem Podbeskidzia przebywa na obozie przygotowawczym w tureckim Side. W sobotę boisku stanął między słupkami w towarzyskim spotkaniu przeciwko węgierskiemu Balmazujvarosi FC. Rywale bardzo dobrze weszli w spotkanie i w pierwszych minutach prowadzili ostrzał na bramkę Leszczyńskiego. Zakończyło się stratą dwóch goli, a bielszczanie ostatecznie przegrali 1-2.

Piotr Kwaśniewski -> MKS Kluczbork
Pierwszoligowy zespół do sezonu przygotowuje się na własnych obiektach. W sobotę MKS stanął do boju z grającym poziom niżej Rozwojem Katowice. Kwaśniewski wybiegł na boisko od pierwszej minuty, opuścił je w 70 minucie, a chwilę później pojawił się na nim ponownie. Tym razem w roli defensywnego pomocnika. Dla klubu z Kluczborka okazał się niezastąpiony. To dobry prognostyk przed rundą wiosenną.

Igor Sapała -> GKS Katowice
Przed niedzielnym wyjazdem na obóz przygotowawczy ekipa z Katowic zmierzyła się z drugoligowym Rakowem Częstochowa. Pomocnik pojawił się w pierwszym składzie i na boisku spędził całą pierwszą połowę i zebrał dobre noty po tym spotkaniu. Zgodnie z przedmeczowymi założeniami zszedł w przerwie, by dać szansę innym zawodnikom. W pierwszym kontrolnym meczu podczas zgrupowania w Side 21-latek również grał 45 minut. Tym razem wybiegł na boisko na drugą, znacznie lepszą w wykonaniu katowiczan, część gry.

Cezary Demianiuk -> Pogoń Siedlce
W sobotę Pogoń, jedna z rewelacji rundy jesiennej w 1 lidze przegrała sparingowe starcie z beniaminkiem niższego szczebla rozgrywek. Demianiuk dostał swoją szansę w pierwszych 45 minutach. Żadna z akcji, w której brał udział ofensywny zawodnik nie zakończyła się trafieniem.

Dominik Budzik -> ROW 1964 Rybnik
Pomocnik długo odczuwał skutki urazu odniesionego podczas testów w drużynie z Rybnika, dlatego też nie mógł wystąpić w kilku rozgrywanych sparingach. W poniedziałek powrócił już do treningów z pełnym obciążeniem, a w środę zagrał 45 minut w towarzyskim starciu z rezerwami Legii Warszawa. Zaprezentował się z dobrej strony, lecz z uwagi na kontuzję trener Piotr Piekarczyk zdecydował się go nie nadwyrężać.

Sebastian Musiolik -> ROW 1964 Rybnik
Drugi gol w drugim spotkaniu z rzędu. ROW ze względu na bliskość znanego ośrodka treningowego sparingi rozgrywa co trzy dni. Musiolik konsekwentnie wystawiany jest w pierwszym składzie i w starciu z Puszczą Niepołomice, podobnie jak wcześniej z Ruchem Zdzieszowice, ponownie umieścił piłkę w siatce. Odnalazł się w polu karnym po rzucie wolnym i głową uderzył na dłuższy słupek. Boisko opuścił w 60. minucie, a jego zespół ostatecznie zremisował z niepołomiczanami 2-2.  Z uwagi na solidną grę w tych meczach, napastnik dostał wolne podczas środowego sparingu z Legią.

Jakub Kuzdra -> Polonia Bytom
W sobotę Polonia podjęła białoruski FK Gorodieja. Jakub Kuzdra, który kończył jesień z kontuzją, na boisku pojawił się dopiero po nieco ponad godzinie gry. Nie zdołał uratować drużyny przed porażką z zimującym na dziewiątym miejscu w najwyższej lidze naszych wschodnich sąsiadów zespołem. 19-latek wystąpił również w środowym spotkaniu.

Daniel Kraska -> Legionovia Legionowo
W nieoficjalnym debiucie w nowych barwach zdobył gola. W środę pokonał bramkarza Polonii Warszawa. W sobotę nie udało mu się powtórzyć tego sukcesu, niemniej jednak dał dobrą zmianę. Coraz lepiej czuje się w drużynie Legionovii.

Kacper Będzieszak -> BKS Stal Bielsko Biała
Sobotnim wczesnym popołudniem bielszczanie rozegrali sparing z Sołą Oświęcim. Młody obrońca pojawił się na murawie po przerwie. Mecz był pełen walki i zakończył się remisem 2-2.