Wypożyczeni: Angielski skuteczny w sparingach

21
lut

Podczas gdy Piast oraz wypożyczeni do ekstraklasowych zespołów Niebiesko-Czerwoni walczą w kolejnych ligowych bojach, ci grający niżej dopiero przygotowują się do piłkarskiej wiosny. Jak sprawowali się w ubiegły weekend?

Kornel Osyra -> Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Trudno sobie wyobrazić linię defensywy Słoników właśnie Kornela Osyry. To podstawowy obrońca zespołu Czesława Michniewicza i nie inaczej było w piątek. Stoper - mimo, że musiał poradzić sobie bez swojego stałego partnera Artema Putivtseva - rozegrał solidne spotkanie. Miał również szansę wpisać się na listę strzelców, jednak w sytuacji sam na sam nie poradził sobie z Dusanem Kuciakiem.

Josip Barisić -> Arka Gdynia
Chorwacki napastnik otrzymuje sporą dozę zaufania od Grzegorza Nicińskiego i w ubiegłym tygodniu ponownie wygrał rywalizacje o miejsce w pierwszym składzie. W starciu z Zagłębiem nie zdołał jednak zdobyć gola. Miał swoje sytuacje, ale żadnej nie zamienił na gola. W 72.minucie na murawie zastąpił go Przemysław Trytko, a gdynianie odnieśli drugą porażkę z rzędu.

Mateusz Długołęcki -> Znicz Pruszków
W ramach przedwiosennych przygotowań beniaminek 1.ligi zmierzył się w Warszawie z GKS-em Bełchatów. Wypożyczony z Piasta zawodnik wyszedł na boisko w pierwszym składzie.

Igor Sapała -> GKS Katowice
Pomocnik wraz z zespołem przebywa na dziesięciodniowym zgrupowaniu w tureckim Side. W ramach kolejnego sprawdzianu w sobotę Gieksa zmierzyła się z Wołyniem Kuck - drużyną znajdującą się na jedenastym miejscu w ukraińskiej ekstraklasie. Katowiczanie zwyciężyli 2-0, ale Igor Sapała pojawił się na murawie dopiero w końcówce.

Piotr Kwaśniewski -> MKS Kluczbork
Kwaśniewski wystąpił w ostatnim kwadransie w sobotnim sparingu MKS-u z Odrą Opole. Pierwszoligowiec wygrał 3-0.

Cezary Demianiuk -> Pogoń Siedlce
Kolejnym sparingpartnerem Pogoni była - grająca na tym samym szczeblu rozgrywek - Wisła Puławy. Mimo sporej konkurencji na swojej pozycji, Demianiuk rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce. Nie udało mu się wpisać na listę strzelców, a spotkanie zakończyło się remisem.

Karol Angielski -> Olimpia Grudziądz
W ubiegły weekend Angielski po raz kolejny udowodnił, że będzie walczył o tytuł najlepszego strzelca zaplecza LOTTO Ekstraklasy. W sparingowym starciu z białoruskim FK Gorodieja zdobył zwycięską bramkę. Z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce, po tym jak chwilę wcześniej odbiła się ona od słupka po jego strzale głową.

Dominik Budzik -> ROW 1964 Rybnik
Po urazie, którego doznał na początku roku nie ma już śladu. Pomocnik wyszedł na sobotni sparing z BKS-em Bielsko Biała w pierwszym składzie. Był bardzo aktywny i na prawym skrzydle sprawiał rywalom sporo kłopotów. Popisywał się szybkimi rajdami, spośród których jeden bezpośrednio przyczynił się do gola. Spod linii końcowej Budzik posłał piłkę w pole karne, a Sebastian Musiolik umieścił ją w siatce. 21-latek spędził na murawie godzinę.

Sebastian Musiolik -> ROW 1964 Rybnik
Podobnie jak Dominik Budzik na boisku przebywał od pierwszej do sześćdziesiątej minuty. W tym czasie nie tylko doprowadził do wyrównania wykorzystując podanie wypożyczonego z Piasta pomocnika, ale także stworzył sobie więcej sytuacji na zdobycie gola. Solidna defensywa bielszczan nie pozwoliła mu już jednak podwyższyć wyniku. To już trzeci sparing z rzędu, w którym napastnik zdobywał gole.

Jakub Kuzdra -> Polonia Bytom
Ostatni zespół drugiej ligi wysoko zwyciężył w sparingowym starciu z Odrą Miasteczko Śląskie. W sobotę na bocznym boisku w Bytomiu w meczu między tymi zespołami padło aż 9 goli, a mecz zakończył się wynikiem 8-1. Kuzdra dostał swoją szansę w drugiej połowie  i spędził na boisku 45 minut.

Daniel Kraska -> Legionovia Legionowo
W ubiegłą sobotę jego nowy zespół zmierzył się w sparingowym spotkaniu z grającym poziom niżej ŁKS-em Łomża. Kraska na boisku pojawił się w przerwie, a już w 65. minucie wpisał na listę strzelców. To już drugi gol pomocnika dla drużyny z Legionowa, do której dołączył na początku lutego.  Legionovia zwyciężyła 5-3.

Kacper Będzieszak -> BKS Stal Bielsko Biała
Obrońca wystąpił w sparingowym spotkaniu swojego zespołu z drugoligowym ROW-em Rybnik. Wyszedł na murawę od pierwszej minuty, natomiast w przerwie ustąpił miejsca Bartoszowi Iskrzyckiemu. Dopóki 20-latek był na murawie BKS nie stracił gola, ale ostatecznie przegrał 1-2.