Wypożyczeni: Angielski liderem klasyfikacji strzelców

06

Wypożyczony do Olimpii Karol Angielski zdobył dwa gole w środowym spotkaniu z Pogonią Siedlce. Grudziądzanie po dobrym spotkaniu zwyciężyli na wyjeździe 4-1, a napastnik stał się jednym z bohaterów swojej drużyny.

W środę rozegrano trzy zaległe mecze w ramach rozgrywek 1. ligi. Spotkania nie odbyły się w pierwotnym terminie z uwagi na powołania zawodników do narodowych zespołów. Jednym z tych, którzy wykonywali reprezentacyjny obowiązek był Karol Angielski. Napastnik udał się na zgrupowanie kadry U-20, a Olimpia Grudziądz,  w której przebywa na wypożyczeniu, z uwagi na jego nieobecność przełożyła spotkanie.

W środę Karol Angielski znalazł się w wyjściowej jedenastce Olimpii i rozegrał pełne 90 minut. Dzięki dwóm zdobytym golom stał się bohaterem swojego zespołu. Najpierw efektownie uderzył zza linii pola karnego, by zaledwie kilka minut później na bramkę zamienić podanie Daniela Ferugi. Ostatecznie grudziądzanie zwyciężyli na wyjeździe 4-1.

Kolejne spotkanie Olimpii już w sobotę. O 17.45 wypożyczony z Piasta napastnik stanie na wyjeździe do walki z Górnikiem Zabrze. To będzie bardzo ważne spotkanie dla napastnika. Po środowych bramkach objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców zaplecza Lotto Ekstraklasy. W aktualnych rozgrywkach zdobył ich już 12.