Wypożyczeni: Angielski bohaterem

22

To był dobry weekend dla pierwszej drużyny Piasta Gliwice, która po zaciętym meczu zwyciężyła na własnym boisku z Arką Gdynia 3:2. Czy wypożyczeni Niebiesko-Czerwoni będą wspominać ubiegły tydzień równie udanie?

Kornel Osyra -> Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Wypożyczony z Piasta zawodnik ponownie zagrał pełne 90 minut w drużynie Bruk-Betu. Słoniki przegrały w piątek ze Śląskiem Wrocław 1-2. O trzech punktach dla zawodników Jana Urbana zadecydował gol w samej końcówce po stałym fragmencie gry.

Josip Barisić -> Arka Gdynia
Arka Gdynia w sobotę uległa Piastowi przy Okrzei, jednak Chorwat nie wystąpił w tym meczu. We wtorek napastnik trenował już normalnie z zespołem.

Rafał Leszczyński -> Podbeskidzie Bielsko Biała
Golkiper jest niepodważalnym numerem jeden między słupkami Górali. W starciu z Chojniczanką ponownie zagrał w wyjściowym składzie. Pomylił się tylko raz – w ostatniej minucie pierwszej połowy pokonał go Jacek Podgórski. W drugiej połowie jego koledzy nadrobili stratę, a Rafał Leszczyński również zanotował kilka ważnych interwencji.

Piotr Kwaśniewski -> MKS Kluczbork
20-latek po raz pierwszy od września spędził cały mecz na ławce rezerwowych. W dwóch poprzednich wiosennych meczach nie ominął nawet minuty. Bez niego na murawie MKS zremisował z Pogonią Siedlce 2-2.

Mateusz Długołęcki -> Znicz Pruszków
23-latek znalazł się w meczowej osiemnastce na mecz ze Stomilem Olsztyn, lecz całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Jego zespół przegrał na wyjeździe 1-5.

Igor Sapała -> GKS Katowice
Pomocnik rozpoczął i zakończył mecz na ławce rezerwowych. W derbowym starciu z Zagłębiu Sosnowiec nie otrzymał swojej szansy, a jego drużyna doznała dotkliwej porażki 0-1.

Cezary Demianiuk -> Pogoń Siedlce
Kontuzja nadal uniemożliwia mu grę. Zawodnik na wiosnę ani razu nie znalazł się w meczowej osiemnastce.

Karol Angielski -> Olimpia Grudziądz
Napastnik po raz kolejny stał się bohaterem swego zespołu. W 89. minucie z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki po podaniu Marcina Kaczmarka. Tym samym wykończył świetną akcję całego zespołu i zapewnił zwycięstwo Olimpii. Grudziądzanie dzięki temu wygrali z GKS-em Tychy 1-0. Wcześniej miał już kilka niezłych sytuacji, lecz zabrakło mu po prostu szczęścia. Świetny występ reprezentanta Polski do lat 20.

Jakub Kuzdra -> Polonia Bytom
Wypożyczony z Piasta zawodnik spędził na murawie zaledwie kilka minut. W samej końcówce zastąpił na środku boiska Sławomira Musiolika. Pomógł upilnować Polonii prowadzenie i ostatecznie jego zespół zwyciężył z Gryfem Wejherowo 1-0.

Dominik Budzik -> ROW 1964 Rybnik
Rybniczanie fantastycznie rozpoczęli wiosnę. W trzech pierwszych meczach 2017 roku zdobyli już siedem punktów, dzięki czemu uciekli ze strefy spadkowej i zawędrowali aż na dziewiątą pozycję w tabeli. W piątek pokonali u siebie Kotwicę Kołobrzeg 3-2. Pomocnik rozegrał dobre spotkanie, spędzając na murawie ponad osiemdziesiąt minut.

Sebastian Musiolik -> ROW 1964 Rybnik
Kolejny dobry mecz niespełna 22-letniego zawodnika. Mimo, że sam nie wpisał się na listę strzelców, pomógł zrobić to partnerom. Jego próby sprawiały rywalom mnóstwo kłopotu, a do zdobycia gola brakowało mu nieco szczęścia. Dobrze wyglądała jego współpraca z Dominikiem Budzikiem. Napastnik przebywał na boisku siedemdziesiąt minut, a ROW zwyciężył z Kotwicą 3-2.

Daniel Kraska -> Legionovia Legionowo
Legionovia po dwóch wysokich zwycięstwach na inaugurację rundy wiosennej, w ostatni weekend równie wysoko przegrała. I to z notującym słaby start Rakowem. Częstochowianie zwyciężyli z zespołem Kraski 5-1. Napastnik rozegrał całe spotkanie, ale tym razem nie zdołał pokonać golkipera rywali.

Kacper Będzieszak -> BKS Stal Bielsko Biała
Bielszczanie nie będą najlepiej wspominać inauguracji rundy wiosennej na własnym boisku. Po stracie bramki w drugiej połowie ostatecznie ulegli rezerwom Miedzi Legnica 0-1. Obrońca pojawił się na murawie dopiero w 70. minut, kiedy jego zespół już przegrywał. Jego partnerzy nie zdołali odwrócić losów spotkania.

Maciej Stanek -> Concordia Knurów
Concordia rozbiła ostatni w tabeli Krupiński Suszec aż 8-0. Wypożyczony z Piasta golkiper wyszedł obronną ręką ze wszystkich prób rywali, nawet tych sam na sam. Udanie interweniując po strzale z rzutu karnego stał się jednym z bohaterów swojego zespołu.