Wisła - Piast 2-0. Wracamy z niczym

16

Mimo wyrównanej walki oraz wielu bramkowych sytuacji, zwłaszcza po przerwie, gliwiczanie przegrali ostatecznie z Wisłą Kraków 0-2. O wyniku zadecydowały dwa trafienia Carlitosa w samej końcówce.

Wpis na listę strzelców
1-0   W końcówce spotkania arbiter podyktował rzut karny po faulu Rugasevicia na Carlitosie. Do piłki podszedł sam poszkodowany i uderzył w światło bramki. Szmatuła był bliski interwencji, lecz tym razem nie zdołał uratować kolegów przed stratą gola.
2-0   Celny przerzut w kierunku wbiegającego prawą stroną Carlitosa, który strzelił na bliższy słupek ustalając końcowy wynik tego spotkania.

Spotkanie w skrócie
Starcie przy ulicy Reymonta okazało się typowym meczem walki. W pierwszej połowie dominowała gra w środku pola. W samo spotkanie lepiej weszli krakowianie, którzy szybciej zdołali wykreować sobie pierwsze strzeleckie sytuacje. Dobra organizacja w defensywie Niebiesko-Czerwonych okazała się jednak kluczowa. Nie pozwalała gospodarzom na oddanie groźniejszych strzałów, a także dała ofensywnym zawodnikom impuls do kolejnych ataków. Po przerwie Piast przycisnął przeciwnika i do otwarcia wyniku zabrakło jedynie szczęścia. O końcowym wyniku zadecydowały dwa gole Carlitosa.

Z perspektywy kibica
Mimo późnej pory oraz deszczowej pogody na trybunach stadionu przy ulicy Reymonta znalazło się 10 822 kibiców. Wśród nich zjawili się także fani Niebiesko-Czerwonych.

Poza obiektywem
- Na trybunie stadionu przy ulicy Reymonta znalazł się kontuzjowany kapitan Gerard Badia.
- To pierwszy mecz Dariusza Wdowczyka na stadionie Wisły po rezygnacji z funkcji trenera Białej Gwiazdy.
- Trener Niebiesko-Czerwonych dokonał dwóch zmian w linii defensywy. Od pierwszej minuty zagrali Aleksandar Sedlar i Marcin Pietrowski, a na ławce usiedli Uros Korun oraz Hebert.