Wilczek i Kądzior w jedenastce 27. kolejki Ekstraklasy!

05

Po bardzo atrakcyjnym i emocjonującym meczu, w którym Piast zremisował z Wisłą Kraków 2-2, dwójka graczy Niebiesko-Czerwonych została nagrodzona indywidualnym wyróżnieniem. Damian Kądzior i Kamil Wilczek znaleźli się w jedenastce najlepszych zawodników 27. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

W meczu 27. serii gier podopiecznym Waldemara Fornalika przyszło się mierzyć na wyjeździe z krakowską Wisłą. Spotkanie od samego początku prowadzone było w szybkim tempie i obie drużyny po składnych akcjach stwarzały sobie sytuacje do strzelenia gola. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze po trafieniu Stefana Savicia i z wynikiem 1-0 zespoły schodziły na przerwę. Gliwiczanie dobrze rozpoczęli drugą część zmagań i w 51. minucie doprowadzili do wyrównania po tym jak rzut karny wykorzystał Kamil Wilczek. Ten sam zawodnik trafił do siatki Mikołaja Biegańskiego dziesięć minut później i to Niebiesko-Czerwoni byli bliżej wygranej. Zawodnicy Białej Gwiazdy zdołali jednak odpowiedzieć, a na listę strzelców, ustalając wynik rywalizacji, wpisał się Dor Hugi.

Po dobrym spotkaniu, dwóch zawodników Piasta zostało docenionych za indywidualny wkład w zdobycz punktu. W jedenastce kolejki znalazło się dwóch piłkarzy Piasta. Pierwszym z nich był Kamil Wilczek, który strzelił dwa gole i był wyróżniającym się graczem Piasta. Dla snajpera Niebiesko-Czerwonych było to trzecie i czwarte trafienie w sezonie. Napastnik urodzony w Wodzisławiu Śląskim mógł zakończyć mecz z większą zdobyczą, ale w jednej sytuacji refleksem popisał się golkiper, w drugiej zaś napastnikowi zabrakło centymetrów, by sięgnąć podanie od Damiana Kądziora.

To właśnie pomocnik gliwiczan jako drugi trafił do grona najlepszych zawodników minionej kolejki. Najlepszy asystent gliwickiego zespołu solidnie pracował przez 87 minut, które spędził na boisku, by poprawić swoje statystyki. To właśnie Kądzior podawał prostopadle w sytuacji, po której w polu karnym Wisły faulowany był Rauno Sappinen. Były piłkarz takich klubów jak Dinamo Zagrzeb i Eibar był głównym wykonawcą stałych fragmentów gry i a także motorem akcji ofensywnych Piasta w tym spotkaniu.