Widzew - Piast 2:1. Pierwsza porażka pod wodzą Angela Pereza Garcii

28
maj

Piłkarze Piasta Gliwice przegrali w Łodzi z Widzewem 1-2. Była to pierwsza porażka zawodników z Okrzei odkąd trenerem jest Hiszpan - Angel Perez Garcia. Honorowe trafienie zaliczył Wojciech Kędziora.

Spotkanie podzieliło sie na dwie części. Od pierwszej do dwunastej minuty rozgrywane było wczoraj, a kiedy warunki atmosferyczne nie pozwalały na grę, mecz przełożono na środę. I kontynuowany był właśnie do trzynastej minuty.

Gospodarze bardzo szybko umieścili piłkę w siatce Dariusza Treli, ale sędzia trafienia nie uznał, ogłaszając pozycję spaloną.

W trzydziestej minucie Marek Wasiluk uderzył z rzutu wolnego na bramkę Dariusza Treli i trafił wprost w jej okienko. Przedniej urody gol dał łodzianom pewność w grze, a gliwiczan podrażnił do jeszcze ambitniejszej walki.

Zaraz po przerwie po zamieszaniu w polu karnym Widzewa na strzał zdecydował się Łukasz Hanzel. Futbolówka jednak zamiast zatrzepotać w siatce... zatrzymała się na poprzeczce gospodarzy.

Na nieco ponad dwadzieścia minut przed końcem gry Dariusz Trela wybronił sytuację sam na sam z Eduardsem Visnakovsem. Później jednak to Łotysz okazał się sprytniejszy, pokonując bramkarza gości.

W końcówce spotkania Piast popisał się świetną akcją. Już w jedenastce Widzewa Gerard Badia podał do Rubena, ten mu odegrał, a hiszpański pomocnik bez namysłu dośrodkował piłke do Wojciecha Kędziory. Stojący niemal na linii bramkowej napastnik nie miał problemu ze zdobyciem gola na 1-2.

Ostatecznie Widzew pokonał Piasta Gliwice.

Widzew Łódź – Piast Gliwice 2:1 (1:0)
1:0 – Wasiluk, 30 min.
2:0 – Visnakovs, 71 min.
2:1 – Kędziora, 81 min.

Widzew: Wolański – Stępiński, Nowak, Augustyniak, Wasiluk, Rybicki (90. Narożnik), Okachi, Kasprzak (82. Mroziński), Alex (55. Kaczmarek), Cetnarski, Visnakovs E.

Piast: 12. Trela – 4. Matras, 3. Horvath, 81. Hebert, 23. Król, 19. Martinez, 20. Hanzel, 17. Podgórski, 22. Ruben, 21. Badia, 24. Kędziora.

Żółte kartki: Augustyniak – Martinez, Król, Matras.