Widzew - Piast 1-0. Przegrana w Łodzi

21

W sobotnim spotkaniu 9. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Widzewem Łódź 0-1 (0-1).

Najważniejsze akcje:
11': Pierwszy groźny strzał w tym spotkaniu. Samuel Kozlovsky próbował zaskoczyć Frantiska Placha mocnym strzałem, ale bramkarz Piasta nie dał się pokonać.
12': Imad Rondić dobił strzał Kamila Cybulskiego i trafił do siatki z bliskiej odległości. Sędzia dopatrzył się spalonego, ale zmienił decyzję po wideoweryfikacji VAR... 1-0.
16': Damian Kądzior zdecydował się na strzał z dystansu, ale nie trafił w światło bramki.
32': Imad Rondić doszedł do pozycji strzeleckiej po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale jego uderzenie głową było niecelne.
33': Mocne uderzenie z ostrego kąta Sebastiana Kerka, ale Frantisek Plach był na posterunku.
37': Dobre zgranie Jakuba Czerwińskiego do Jorge Felixa, ale Hiszpan uderzył nad bramką.

49': Michał Chrapek do Macieja Rosołka i piłka w siatce. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego - nie ma gola.
51': Hilary Gong wbiegł w pole karne Piasta i doszedł do pozycji strzeleckiej. Jego uderzenie było jednak niecelne.
67': Niecelne uderzenie zza pola karnego Frana Alvareza.
68': Kolejne uderzenie Frana Alvareza i ponownie nad bramką.
85': Bardzo niecelne uderzenie Saida Hamulicia.

90+1' Dobra sytuacja Arkadiusza Pyrki, ale Rafał Gikiewicz zdołał obronić strzał obrońcy Piasta.

90+4': Mocne uderzenie Fabiana Piaseckiego, ale nie ma gola. Dobrze zachował się bramkarz gospodarzy.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković nie dokonał ani jednej zmiany w porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania. Podczas #WIDPIA wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed nim zagrała czwórka obrońców Arkadiusz Pyrka, Tomas Huk, Jakub Czerwiński i Igor Drapiński. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach zagrali Jorge Felix i Damian Kądzior, a na "dziesiątce" ustawiony był Michał Chrapek. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Maciej Rosołek.
- Pierwszy raz w kadrze meczowej znalazł się Andreas Katsantonis.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Stadionie Widzewa Łódź, mieszczącym się przy alei Piłsudskiego 138.
- Na trybunach pojawiła się spora grupa kibiców Piasta Gliwice.