Vassiljev: Nie graliśmy tego, co potrafimy

08
gru

Piast Gliwice wrócił z Gdańska bez punktów. Konstantin Vassiljev - pomocnik Niebiesko-czerwonych - zaznaczył, że w pierwszej połowie gliwiczanie nie pokazali pełni umiejętności.

- Pierwsze 45 minut zdecydowanie przeważała Lechia. Chcieliśmy odwrócić losy tego spotkania po czerwonej kartce. Trzeci gol pokrzyżował nam jednak plany. Ale podkreślam, że wciąż mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby wyrównać. Ale nie udało się. Musimy zaakceptować ten wynik.

Szczególnie bolesna była pierwsza odsłona meczu, po której gliwiczanie przegrywali 0-2. - Aby zrozumieć co się stało, muszę zobaczyć jeszcze raz ten mecz. Nie zrobiliśmy tego co potrafimy w pierwszej połowie, nasze podania były niedokładne, popełnialiśmy błędy. Natomiast w drugiej połowie Lechia musiała bronić wyniku i dobrze im to wychodziło.

Reprezentant Estonii nie upatruje wymówki w dalekiej podróży. - Długa podróż do Gdańska na pewno nie może być żadnym usprawiedliwieniem. Lechii było dziś trochę łatwiej, ale my wiedzieliśmy już dużo wcześniej, że przyjdzie nam grać 600 kilometrów od domu i nie szukałbym tutaj wymówek - zakończył Kostia.