Van Dael: Obrona Piasta była wyśmienita

23
Na konferencji po meczu Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1-0 trener drużyny gości komplementował postawę Niebiesko-Czerwonych. - Nie mogliśmy strzelić bramki - przyznał szkoleniowiec Miedziowych.

Na początku konferencji trener Ben Van Dael podsumował spotkanie: - Jesteśmy zawiedzeni, bo przez większość meczu graliśmy z przewagą i przegraliśmy mecz… Straciliśmy bramkę przez nieodpowiednie krycie i źle przypilnowaliśmy zawodnika, ale jesteśmy przede wszystkim mocno rozczarowani, że nie udało nam się strzelić bramki.

- Uważam, że od pierwszych minut, gdy zaczęliśmy grę w przewadze, mogliśmy szybciej rozgrywać piłkę wykorzystując luki w ustawieniu Piasta. W drugiej połowie zmieniliśmy taktykę, ale to nie poskutkowało - kręcił głową szkoleniowiec lubinian. - Obrona Piasta była wyśmienita i nie mogliśmy zdobyć bramki - dodał Van Dael.

Na koniec szkoleniowiec został zapytany o stan zdrowia Alana Czerwińskiego, który ucierpiał w starciu z Jorge Felixem. - Wiemy tylko, że został dość mocno trafiony. Szczegółowych informacji dotyczących stanu zdrowia Alana Czerwińskiego jeszcze nie otrzymaliśmy - zakończył trener.