Unicov - Piast 0-3. Pierwszy sparing na plus

10
cze

W pierwszym przedsezonowy sparingu Piast Gliwice pokonał w Czechach SK Unicov 3-0. Na listę strzelców wpisali się Maciej Jankowski, Bartosz Szeliga oraz Sebastian Musiolik.

Wpis na listę strzelców
0-1 - Martin Bukata wrzucił piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Macieja Jankowskiego, a Jankes pewnie umieścił ją w siatce.
0-2 - Bartosz Szeliga wdarł się w pole karne Czechów i - uderzając po ziemi - podwyższył wynik spotkania.
0-3 - Sebastian Musiolik wyszedł sam na sam z bramkarzem SK Unicov i bezwzględnie wykorzystał tę sytuację.

Poza obiektywem
- Z powodu kontuzji w sparingu nie mógł zagrać Martin Nespor.
- Czesi w pierwszej połowie trafili w poprzeczkę (piłkę sparował Dobrivoj Rusov)
- Trener Radoslav Latal dał szansę juniorom Piasta - Marcinowi Rudzie, Dominikowi Budzikowi i Danielowi Krasce.

SK Unicov - Piast Gliwice 0-3 (0-2)
0-1 - Jankowski, 34 min.
0-2 - Szeliga, 43 min.
0-3 - Musiolik, 47 min.

Piast: Rusov (31. Leszczyński) - Pietrowski, Osyra, Hebert, Moskwik - Szeliga, Jankowski, Bukata, Badia - Barisić, Angielski (30. Kraska).
I połowa: Leszczyński (60. Szmatuła) - Długołęcki, Flis, Korun -Mraz, Ruda (60. Budzik), Murawski, Mak, Mokwa -Zivec, Musiolik.