U-21: Remis przy Robotniczej

22

W niedzielnym spotkaniu 10. kolejki IV ligi "I liga śląska - Interhall" Piast II Gliwice zremisował na swoim stadionie z Gwarkiem Ornontowice 1-1 (1-1). Dla rezerw Niebiesko-Czerwonych to siódmy mecz bez porażki z rzędu.

Piast II Gliwice wrócił do gry po dwóch tygodniach przerwy. W ubiegły weekend podopieczni Macieja Szmatiuka mieli zagrać z Decorem Bełk, ale to spotkanie zostało przełożone ze względu na trudne warunki atmosferyczne.

Sobotnie spotkanie mogło dobrze zacząć się dla zawodników Piasta, którzy już w 1. minucie mieli dobrą okazję do objęcia prowadzenia, ale Dawid Chojnowski przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Co nie udało się Niebiesko-Czerwonym, udało się przyjezdnym. Niespełna kwadrans po pierwszym gwizdku sędziego Gwarek wyszedł na prowadzenie po samobójczym trafieniu. To podrażniło podopiecznych Macieja Szmatiuka, którzy szybko ruszyli do odrabiania strat. W 26. minucie Piotr Liszewski zdecydował się na strzał. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od jednego z obrońców, myląc bramkarza i wpadła do siatki.

Rezerwy Piasta robiły wszystko, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale nie zdołali po raz kolejny pokonać bramkarza przyjezdnych. Najbliżej był Oskar Leśniak, który trafił z rzutu wolnego w słupek.

Remis sprawił, że podopieczni Macieja Szmatiuka spadli na drugie miejsce w tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że Niebiesko-Czerwoni mają jeden mecz zaległy, a do prowadzącego Rakowa II Częstochowa tracą dwa punkty.