"Trudno znaleźć pozytywy" - wypowiedzi po #PIALPO

04

W niedzielnym spotkaniu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na swoim stadionie z Lechem Poznań 1-4. Przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi trenerów Waldemara Fornalika i Dariusza Żurawia oraz Michała Żyro.

Michał Żyro: Trudno znaleźć pozytywy. Może po takim zimnym prysznicu i po takiej pracy, jaką wykonamy w przerwie na reprezentację, gdzie będziemy na pewno mocno działać w każdym elemencie, nastąpi przebudzenie. Zdajemy sobie sprawę, jak wyglądają wyniki i teraz praca, praca i jeszcze praca oraz poświęcenie czasu na samodoskonalenie, żebyśmy grali lepiej... codziennie.

Trener Waldemar Fornalik: Zbyt łatwo traciliśmy bramki, szczególnie w pierwszej połowie, gdzie mieliśmy kilka strat, po których Lech umięjetnie nas kontrował. Chcąc osiągnąć korzystny wynik, kiedy mieliśmy swoje problemy spowodowane kontuzjami nie można pozwolić sobie na takie błędy. Stworzyliśmy sobie sytuacje, natomiast po stracie trzeciej bramki Lech już rządził na boisku. Bramka strzelona w końcówce, kiedy graliśmy w dziesięciu była już marnym pocieszeniem. Taka jest piłka, mamy kilkanaście dni na to, żeby pewne rzeczy przeanalizować, uporządkować i robić swoje.

Różnie wyglądała gra w tym meczu. Nie można powiedzieć, że przez całe spotkanie graliśmy słabo, a tylko Lech grał. Były fazy, w których przeprowadziliśmy kilka naprawdę ciekawych akcji. Trudno być jednak zadowolonym, kiedy się przegrywa.

Podczas przerwy najważniejsze będzie znalezienie problemu, doszukanie się przyczyny, bo żeby zająć się problemami trzeba wiedzieć z czego one wynikają. Mamy swoje przemyślenia i czas. Meczów było sporo i spotkania w europejskich pucharach są intensywniejsze od tych ligowych stąd też pojawiły się problemy w postaci kontuzji.

Trener Dariusz Żuraw (Lech Poznań): Mieliśmy trochę problemów w pierwszej połowie, żeby złapać odpowiedni rytm, na co mógł mieć wpływ nasz czwartkowy mecz w Lidze Europy. Dobrze, że udało się nam strzelić gola na początku i później dołożyć drugie trafienie. Po przerwie ta gra wyglądała naprawdę dobrze w naszym wykonaniu i myślę, że wygraliśmy zasłużenie.