Tom Hateley w jedenastce 28. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

12

W sobotę Niebiesko-Czerwoni pokonali przy Okrzei 20 zespół Górnika Łęczna 1-0. Wśród jedenastu najlepszych zawodników 28. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy znalazł się Tom Hateley.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego podczas sobotniej rywalizacji Piast Gliwice miał na koncie serię siedmiu meczów bez porażki. W meczu 28. kolejki Niebiesko-Czerwoni starali się podtrzymać dobrą passę i pokazać się z dobrej strony na Okrzei 20. W 26. minucie Rauno Sappinen dobrze zastawił się i podał piłkę do Toma Hateleya, który wpadł w pole karne i dograł do Kamila Wilczka. 34-letni napastnik Piasta wykazał się instynktem strzeleckim i skierował piłkę do siatki. Przyjezdni do końca spotkania walczyli o wywalczenie punktu, ale defensywa Piasta zachowała czyste konto. Spotkanie zakończyło się wygraną gliwiczan 1-0.

W jedenastce 28. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy znalazł się pomocnik Piasta, Tom Hateley. 32-letni Anglik rozegrał 90. minut w spotkaniu z Górnikiem Łęczna, w którym przebiegł 11,35 km i zaliczył asystę. To pierwsze takie wyróżnienie w tym sezonie dla zawodnika, który wrócił na Okrzei 20 w październiku 2021 roku.