Tak gra: Śląsk Wrocław

10

Rusza 25. kolejka Lotto Ekstraklasy, którą w piątek o godz. 18:10 zainauguruje spotkanie Piasta Gliwice ze Śląskiem Wrocław. Poniższy artykuł pozwoli przybliżyć drużynę rywali Niebiesko-Czerwonych.

Po 24. seriach gier WKS zajmuje 13. miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Jana Urbana wygrali do tej pory sześć spotkań i zdobyli 26 punktów. Na swoim stadionie piłkarze Śląska nie prezentują się jednak najlepiej. Przed własną publicznością zaledwie dwa razy pokonali swoich rywali. Większość zwycięstw odnieśli na wyjazdach.

13. Śląsk Wrocław - 24 mecze: 26 pkt - 6 wygranych, 8 remisów, 10 porażek (23-36).

Śląsk zdobył w obecnych rozgrywkach 23 bramki. Jest to - wraz z Piastem i Górnikiem Łęczna - najgorszy bilans spośród wszystkich drużyn Lotto Ekstraklasy. 10 goli WKS-u padło po stałych fragmentach gry. Warto jednak dodać, że wrocławianie stracili w ten sposób 16 goli, z czego 6 po rzutach rożnych.

Najwięcej bramek:
4 - Ryota Morioka,
3 - Kamil Biliński, Peter Grajciar,
2 - Adam Kokoszka, Robert Pich.

Najwięcej asyst:
4 - Ryota Morioka, Kamil Biliński.

Najlepszym strzelcem Śląska jest Ryota Morioka. Japończyk jest także zawodnikiem, który ma największy procentowy udział we wszystkich strzelonych golach drużyny (36,4%).

Wśród innych piłkarzy, na których należy zwrócić uwagę są Robert Pich, Aleksandar Kovacević i Mateusz Lewandowski. Warto zaznaczyć, że w bramce wrocławskiego zespołu zabraknie Mariusza Pawełka. 35-letni golkiper musi pauzować za czerwoną kartkę, którą zobaczył w poprzednim ligowym spotkaniu. Zastąpi go 24-letni Dominik Budzyński, który do tej pory na ekstraklasowych boiskach rozegrał zaledwie 11 minut.

Jednym z kluczowych piłkarzy Śląska jest wspomniany Robert Pich. Słowak dołączył do wrocławskiego zespołu w zimowym okienku transferowym i tym samym powrócił do WKS-u po półrocznej przerwie na grę w 1. FC Kaiserslautern. 28-latek rozegrał cztery spotkania w obecnych rozgrywkach Lotto Ekstrklasy. Zdobył w nich dwie bramki, z czego jedną w poprzedniej kolejce. W ostatniej serii gier gola dla Piasta strzelił Gerard Badia, dlatego też postanowiliśmy porównać obu zawodników na infografice.