Tak gra: Arka Gdynia

17

Przed nami 26. kolejka Lotto Ekstraklasy, w której Piast zagra przy Okrzei 20 z Arką Gdynia. Z kim przyjdzie się zmierzyć podopiecznym Dariusza Wdowczyka?

Przed startem tej serii gier Arka zajmowała jedenaste miejsce. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego wygrali do tej pory osiem spotkań, ale tylko trzy na wyjeździe. W tym należy upatrywać szans dla Niebiesko-Czerwonych, którzy zdecydowanie lepiej rodzą sobie przed własną publicznością.

11. Arka Gdynia - 25 meczów: 30 pkt - 8 wygranych, 6 remisów, 11 porażek (30-35).

Żółto-Niebiescy zdobyli do tej pory 30 bramek, z czego aż 17 po stałych fragmentach. Wychodzi na to, że sobotni rywale Piasta zdobyli zaledwie 43,33% goli z akcji. To najgorszy wynik spośród wszystkich drużyn Lotto Ekstraklasy. Dla porównania Piast 55,56% swoich trafień zanotował z gry.

Piłkarze Arki najgorźniejsi są w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Od 46. do 60. minuty zdobyli dotychczas siedem bramek. Natomiast najwięcej goli gdynianie tracą tuż przed przerwą. Od 31. do 45. minuty było ich do tej pory aż dziewięć.

Najwięcej bramek:
7 - Marcus Vinicius,
6 - Rafał Siemaszko,
2 - Miroslav Bożok, Adam Marciniak, Michał Marcjanik, Dariusz Formella.

Najwięcej asyst:
5 - Mateusz Szwoch.

Najlepszym strzelcem Arki jest Marcus Vinicius. Brazylijczyk jest również zawodnikiem, który ma największy procentowy udział we wszystkich trafieniach swojej drużyny (31%).

Wśród innych piłkarzy, na których należy zwrócić uwagi są Mateusz Szwoch, Rafał Siemaszko oraz Dariusz Formella. Warto także zwrócić uwagę, że w kadrze Arki znajduje się były zawodnik Piasta Damian Zbozień oraz wypożyczony z Gliwic Josip Barisić.