Stromsgodset - Piast 2-1. Pierwsza porażka na obozie

24
sty
W pierwszym sparingu rozegranym podczas zgrupowania w Hiszpanii Piast Gliwice przegrał z norweskim Stromsgodset IF 1-2. Jedyną bramkę dla Piasta zdobył Kamil Vacek w 15. minucie.

Pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Niebiesko-Czerwonych, którzy kontrolowali grę i zmuszali rywali do błędów. Jedną z takich pomyłek wykorzystał Kamil Vacek, który pokonał polskiego bramkarza Stromsgodset IF Łukasza Jarosińskiego. W drugiej połowie więcej z gry miała drużyna z Norwegii, która wyrównała po bardzo mocnym uderzeniu Marcusa Pedersena, a na prowadzenie wyszła pięć minut przed końcem spotkania za sprawą Flamura Kastratiego.