Statystyki spotkania Piast Gliwice - Wisła Kraków

10

W ubiegłą sobotę 3 października podopieczni Radoslava Latala dopełnili dzieła i pokonali ostatnią z trzech zaprzyjaźnionych między sobą drużyn (Lechia, Śląsk i Wisła). Tym samym zwycięstwo 1-0 nad krakowską Wisłą pozwoliło umocnić się Niebiesko-czerwonym na pozycji lidera Ekstraklasy, a jak  to spotkanie wyglądało w statystykach? Prezentujemy poniżej:

Gliwiczanie wygrali w liczbie oddanych strzałów 17-13. Należy zaznaczyć, że tych celnych obydwa zespoły miały tyle samo - po 5, jednakże więcej klarownych sytuacji stworzyli piłkarze z Gliwic, którzy swoje strzały oddawali z następujących stref:

Również w liczbie piłek odzyskanych i udanych podaniach Niebiesko-czerwoni prezentowali się lepiej od gości.

Patrząc na procentowe posiadanie piłki minimalnie lepsi byli Wiślacy, którzy swoją przewagę zbudowali pomiędzy 45. a 75. minutą spotkania:

Przyglądając się liczbie dośrodkowań i rzutów rożnych można zauważyć, iż przewaga naszych piłkarzy w tym elemencie była kolosalna:

Wynik w powyższych statystykach wyśrubowali Marcin Pietrowski i Kamil Vacek:

Potwierdza to również balans ofensywny, który pokazuje, jakimi stronami boiska Niebiesko-czerwoni przeprowadzali ataki:

Wartą odnotowania ciekawostką statystyczną jest też celność podań Gerarda Badii, który na boisku spędził niewiele ponad 27 minut, ale zanotował aż 100% udanych podań.