Statystyki spotkania: Piast Gliwice - Górnik Zabrze

03
gru

Gliwiczanie przegrali z rywalem zza miedzy aż 2-5. Patrząc na wynik może się wydawać, że Górnicy zdominowali Niebiesko-Czerwonych, jak jednak pokazują statystyki było zupełnie odwrotnie. To gliwiczanie zwyciężyli w niemal każdej statystyce - nie licząc tej najważniejszej.

Zaczynając od posiadania, które było budowane od drugiego kwadransa aż do ostatniej minuty Piastunki wygrały w stosunku 62-38%. Jedynie pierwsze piętnaście minut to przewaga Górnika.

Liczba strzałów w przypadku obydwu zespołów jest dokładnie taka sama 12-12 i 6-6 w celnych, jednakże skuteczność nie była mocną stroną podopiecznych Radoslava Latala. Na przewagę gliwiczan wskazuje również balans ofensywny 82-46 wyprowadzonych ataków:

Ciekawostką jest, że w sumie trzech piłkarzy Piasta: Marcin Pietrowski, Kamil Vacek i Radosław Murawski miało wyższą liczbę podań niż cała jedenastka zabrzan (266 - 248):

Dośrodkowania również wypadły na korzyść Niebiesko-Czerwonych 27-16, gorzej było jednak z ich celnością 4-7:

Nie będzie niespodzianką jeśli dodamy, że najczęściej dośrodkowującymi piłkarzami na boisku byli Patrik Mraz i Bartosz Szeliga:

Tak czy inaczej nie zmienia to faktu, iż Piast Gliwice stracił aż 5 goli i stanowi to na chwilę obecną najgorszy wynik z tyłu, jaki podopieczni Radoslava zrobili w obecnym sezonie. W sobotę gramy z Cracovią i w tym meczu podobne błędy przytrafić się nie mogą.