#SoyPiast 7: Skrót zwycięskiego sparingu [wideo]

15
sty

Piast Gliwice zakończył pierwszy tydzień zgrupowania w L'Albir. Zakończył go zwycięsko, ponieważ Niebiesko-Czerwoni pokonali węgierski Ferencvarosi TC 1-0 po bramce Kamila Wilczka.

Po pięciu dniach od pierwszego sparingu przyszedł czas na drugi mecz kontrolny podczas zgrupowania w Hiszpanii. Podopieczni Aleksandara Vukovicia zmierzyli się w niedzielę z Ferencvarosi TC i na tle tego mocnego rywala wypadli bardzo dobrze, a co więcej, potrafili wykorzystać jedną ze swoich sytuacji i wygrali to spotkanie. Do siatki trafił Kamil Wilczek, dla którego był to drugi gol w 2023 roku. Bardzo dobrą pracę przy tym trafieniu wykonał Damian Kądzior. Skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych wysokim pressingiem zmusił rywala do błędu, odebrał mu piłkę, a następnie wyłożył ją do 35-letniego napastnika, a ten nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Podczas spotkania z węgierskim zespołem trener Aleksandar Vuković dał szansę na występ wielu zawodnikom z kadry. W drugiem połowie na boisko wyszła praktycznie inna jedenastka, niż to miało miejsce przed przerwą. Podobnie było zresztą w pierwszym sparingu, kiedy to rywalem Piasta był FC Lugano.

Przed Niebiesko-Czerwonymi jeszcze cztery dni zgrupowania i dwa sparingi. Pierwszy z nich zostanie rozegrany już w środę, a rywalem gliwiczan będzie Arminia Bielefeld. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 15:00.