Sokołowski w jedenastce 6. kolejki PKO Ekstraklasy!

30

Piast pokonał w Śląskich Derbach Górnik Zabrze 1-0 w ramach 6. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, a autorem zwycięskiego trafienia był Patryk Sokołowski. Jego występ został doceniony i pomocnik Piasta znalazł się wśród najlepszych zawodników tej serii gier.

Sobotnie starcie derbowe stało pod znakiem walki o środkową strefę boiska. Tam bardzo dobrze odnalazł się Patryk Sokołowski. Przez portal InStat został on wybrany piłkarzem meczu. W sumie oddał trzy strzały, z których dwa były celne. Wygrał aż 12 pojedynków i wykonał dwa udane dryblingi. Już w pierwszej połowie mógł otworzyć wynik, lecz po dośrodkowaniu Holubka, jego główka była minimalnie niecelna. Poprawił się w 67. minucie, kiedy po wrzutce Damiana Kądziora, fantastycznym, mocnym uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Okazało się, że ta bramka dała bardzo prestiżowe zwycięstwo nad bezpośrednim rywalem. Dla 26-letniego pomocnika to drugie trafienie w tym sezonie, po golu strzelonym Rakowowi w pierwszej kolejce.

Piast, dzięki trzem punktom zdobytym w Zabrzu, przesunął się na 5. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.

Gratulujemy Patrykowi tego wyróżnienia oraz życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.