Sokołowski: Będziemy walczyć o kolejne punkty

14

- Mamy grupę ambitnych zawodników i na pewno nikt nie będzie się przedwcześnie zadowalał. Będziemy walczyć, aby tych punktów było coraz więcej - powiedział Patryk Sokołowski, który podsumował pierwszą rundę sezonu zasadniczego.

Za nami pierwsza część sezonu zasadniczego PKO Ekstraklasy. Niebiesko-Czerwoni rozegrali do tej pory 15 ligowych spotkań, w których zdobyli 28 punktów. Przed rokiem w tym momencie rozgrywek podopieczni Waldemara Fornalika mieli na swoim koncie trzy oczka mniej. Obecny dorobek pozwala mistrzom Polski plasować się na drugiej pozycji w tabeli. - Uważam, że nasz dorobek daje solidną podstawę do tego, aby walczyć o ambitne cele i spokojnie przygotowywać się do kolejnych spotkań. Inaczej podchodzi się do meczu mając więcej oczek na koncie, a inaczej kiedy tych punktów nie jest za wiele. Myślę, że możemy być zadowoleni, ale dalej jesteśmy głodni kolejnych zwycięstw - powiedział Patryk Sokołowski.

- Podczas tej rundy drużyna była w fazie przebudowy, kilku ważnych zawodników odeszło, a Kuba Czerwiński złapał poważną kontuzje. Podstawowa jedenastka wygląda inaczej niż w sezonie mistrzowskim, więc to również powód do zadowolenia, że pomimo roszad w drużynie, nie przestajemy punktować, a tych oczek jest nawet więcej niż rok temu po 15 kolejkach. Mamy grupę ambitnych zawodników i na pewno nikt nie będzie się przedwcześnie zadowalał. Będziemy walczyć, aby tych punktów było coraz więcej - dodał pomocnik Niebiesko-Czerwonych.

Piast nie przegrał siedmiu meczów z rzędu. Ostatnia porażka miała miejsce 16 września, kiedy to Niebiesko-Czerwoni przegrali na wyjeździe z Cracovią 0-2. Od tamtego czasu gliwiczanie zanotowali sześć zwycięstw i jeden remis. Cieszyć może również fakt, że podopieczni Waldemara Fornalik wygrali ostatnie pięć spotkań na swoim stadionie, tworząc z Okrzei 20 twierdzę nie do zdobycia. - Po takiej serii każdy z zawodników chce dalej grać kolejne mecze. Myślę jednak, że ta przerwa na kadrę na pewno się przyda, aby nieco naładować baterie i mocniej popracować, a także zatęsknić za ligowymi emocjami - stwierdził Sokołowski.

Po wygranej z Jagiellonią Białystok sztab szkoleniowy dał zawodnikom trzy dni wolnego. Mistrzowie Polski wrócili do zajęć we wtorek. W trakcie trwającej przerwy od rozgrywek PKO Ekstraklasy drużyna może w spokoju trenować, a piłkarze, którzy wcześniej narzekali na drobne urazy mogą wrócić do pełnej dyspozycji. - Mamy pewien cykl treningów, który zazwyczaj powtarza się podczas przerw reprezentacyjnych i tym razem jest podobnie. Po meczu był moment na odpoczynek, a w tygodniu czas na ciężką i rzetelną pracę - zakończył Patryk Sokołowski.

Niebiesko-Czerwoni trenują i przygotowują się do kolejnych ligowych spotkań. Ich najbliższym rywalem będzie Lech Poznań. Mecz z Kolejorzem odbędzie się w piątek, 22 listopada o godzinie 20:30.