Śląsk - Piast 0-1. Wygrana na początek roku

07
sty

W pierwszym meczu kontrolnym w 2023 roku Piast Gliwice wygrał ze Śląskiem Wrocław 1-0 (1-0). Zwycięskiego gola dla Niebiesko-Czerwonych strzelił Kamil Wilczek, który pokonał bramkarza tuż przed przerwą.

4': Kamil Wilczek zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale nie trafił w światło bramki.
5': W dobrej sytuacji znaleźli się gospodarze, ale Frantisek Plach obronił strzał Caye Quintany.
10': Dennis Jastrzembski dośrodkował w pole karne, gdzie stał Piotr Samiec-Talar. Zawodnik Śląska oddał strzał, jednak obok bramki.
13': Szczepan Mucha próbował zaskoczyć Rafała Leszczyńskiego, ale bramkarz Śląska nie miał problemów z obroną jego strzału.
24': Ciekawa akcja Piasta - Jorge Felix dograł do Szczepana Muchy, który przegrał pojedynek z Rafałem Leszczyskim.
41': Kolejny strzał Szczepana Muchy po dograniu Jakuba Holubka, ale broni Rafał Leszczyński. Dobitka Damiana Kądziora niestety niecelna.
44': Kamil Wilczek wykończył dośrodkowanie Patryka Dziczka i otworzył wynik rywalizacji strzałem głową - 0-1!

54': Michał Chrapek próbował zaskakującego uderzenia z rzutu wolnego, ale trafił w boczną siatkę.
61': Rauno Sappinen zszedł ze skrzydła i oddał mocny strzał prawą nogą, ale bramkarz gospodarzy wybronił jego uderzenie.
66': Gabriel Kirejczyk nie zdołał pokonać Oskara Mielcarza po płaskim dograniu Alexandrosa Katranisa.

90+2: Piotr Liszewski zamykał dośrodkowanie Grzegorza Tomasiewicza, ale nie trafił w światło bramki.

Z perspektywy kibica
- Mecz ze Śląskiem odbył się na stadionie przy ul. Oporowskiej 62 we Wrocławiu.
- W zespole gospodarzy grało trzech byłych zawodników Piasta Gliwice: Martin Konczkowski, Javier Hyjek i Rafał Leszczyński. W barwach Niebiesko-Czerwonych wystąpił natomiast Tom Hateley, który w przeszłości reprezentował zespół Śląska.
- Był to drugi sparing Piasta w zimowym okresie przygotowawczym.
- W kolejnym meczu kontrolnym Niebiesko-Czerwoni zmierzą się ze szwajcarskim FC Lugano. Ten sparing zostanie rozegrany 10 stycznia, już podczas zgrupowania w Hiszpanii.

___________________________
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 0-1 (0-1)
0-1 - Wilczek, 44 min.

Śląsk (I połowa): Leszczyński - Janasik, Poprawa, Stawny, Garcia - Samiec-Talar, Rzuchowski, Schwarz, Jastrzembski, Nahuel - Quintana. (II połowa): Mielczarz - Konczkowski, Bejger, Verdasca, Wypart - Yeboah, Olsen, Hyjek, Bergier, Łyszczarz - Exposito.

Piast (I połowa): Plach - Mokwa, Mosór, Munoz, Holubek - Kądzior, Dziczek, Hateley, Mucha - Felix, Wilczek. (II połowa): Szymański - Pyrka, Kamiński, Czerwiński, Katranis - Liszewski, Chrapek, Kaput, Tomasiewicz - Sappinen, Kirejczyk.